call-of-duty-modern-warfare
call-of-duty-modern-warfare

ایکس‌باکس پس از خرید اکتیویژن بلیزارد، قرارداد الزام‌آوری برای حفظ Call of Duty روی پلی‌استیشن امضا کرده است.

قرارداد بین مایکروسافت و سونی برای حفظ Call of Duty در پلی استیشن به مدت 10 سال تایید شد. همانطور که توسط The Verge گزارش شده است. کاری پرز، رئیس ارتباطات جهانی ایکس باکس، به اشتراک گذاشته است که این معامله فقط برای Call of Duty است و نه برای هیچ بازی دیگری از Activision Blizzard. این پیشنهاد ابتدا شامل «تمام عناوین کنسول اکتیویژن موجود در سونی، از جمله نسخه‌های آینده در فرنچایز کال اف دیوتی یا هر فرنچایز فعلی Activision در سونی تا 31 دسامبر 2027» بود، اما به نظر می‌رسد که تغییر کرده است. برای دریافت ادامه بررسی های بازی ها با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

داستان اصلی در ادامه می آید.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، فاش کرد که مایکروسافت و پلی‌استیشن «توافق الزام‌آوری برای حفظ Call of Duty در پلی‌استیشن پس از خرید اکتیویژن بلیزارد» امضا کرده‌اند.

اسپنسر در توییتر این خبر را اعلام کرد و به اشتراک گذاشت که او مشتاقانه منتظر آینده ای است که در آن بازیکنان انتخاب بیشتری در مورد جایی که می خواهند بازی های خود را انجام دهند، داشته باشند.

اسپنسر نوشت: «خوشحالیم که اعلام کنیم مایکروسافت و پلی استیشن توافق نامه ای الزام آور برای حفظ کال اف دیوتی در پلی استیشن پس از خرید اکتیویژن بلیزارد امضا کرده اند. ما مشتاقانه منتظر آینده ای هستیم که در آن بازیکنان در سطح جهان انتخاب بیشتری برای انجام بازی های مورد علاقه خود داشته باشند.”

هیچ جزئیات بیشتری در مورد “توافق الزام آور” توسط اسپنسر به اشتراک گذاشته نشد. بنابراین مشخص نیست که دقیقاً چه مدت است یا شامل چه مواردی می شود. با این حال، آزمایش FTC مایکروسافت را دنبال می کند که در آن اسپنسر گفت که “هر کاری که لازم باشد” انجام می دهد تا Call of Duty را در پلی استیشن نگه دارد.

تعهد کامل اسپنسر برای Call of Duty

اسپنسر افزود: “من در اینجا متعهد می شوم که کال اف دیوتی را – این شهادت من است – از پلی استیشن نخواهیم کشید.” همانطور که گفتید، سونی بدیهی است که به ما اجازه می‌دهد تا بازی را روی پلتفرم خود عرضه کنیم. اما بدون هیچ کدام از اینها، تعهد من این است و شهادت من این است. که به عرضه نسخه‌های بعدی Call of Duty روی پلی‌استیشن 5 سونی ادامه خواهیم داد. ”

در دسامبر 2022، گزارش شد که پیشنهاد مایکروسافت به سونی این بود که کال اف دیوتی را به مدت 10 سال روی پلی استیشن نگه دارد. و سونی در صورت تمایل حق دارد که Call of Duty را روی پلی استیشن پلاس قرار دهد. باید دید که آیا این توافقی است که این دو شرکت بر سر آن توافق کردند یا از آن زمان اوضاع تغییر کرده است.

این تنها راه دیگری است که مایکروسافت در تلاش است تا بتواند در نهایت معامله 68.7 میلیارد دلاری خود را ببندد. و گروه هایی از جمله FTC و CMA را که مخالف آن بوده اند راضی کند. با این حال، ساعت در حال حرکت است، زیرا مهلت معامله تا 18 جولای است. اگر تا آن زمان بست نشود. ایکس‌باکس باید 3 میلیارد دلار به Activision Blizzard بپردازد و این دو شرکت می‌توانند دوباره درباره شرایط ادغام خود مذاکره کنند.

برای اطلاعات بیشتر، خلاصه محاکمه کامل ما را در مورد پرونده دادگاه مایکروسافت. اکتیویژن بلیزارد و FTC و اینکه چرا رئیس FTC اخیراً به هدر دادن پول مالیات دهندگان با درخواست تجدیدنظر در حکم Xbox متهم شده است. بررسی کنید. برای دریافت اخبار های بازی های دیگر با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *