ویندوز 8.1 در سال 2023 دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمیشود.

مایکروسافت اعلام کرده است که به پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز 8.1 پایان می دهد. این غول فناوری گفته است که پشتیبانی فنی و به‌روزرسانی‌های امنیتی برای نسخه قدیمی سیستم‌عامل ویندوز پس از 10 ژانویه 2023 دیگر ارائه نخواهد شد.

مایکروسافت به کاربران توصیه می‌کند به رایانه شخصی جدیدی که می‌تواند ویندوز 11 را اجرا کند، سوئیچ کنند. همچنین فهرستی از سوالات متداول را برای رفع تردیدهایی که ممکن است افرادی که از نسخه قدیمی ویندوز استفاده می کنند داشته باشند منتشر کرد. این شرکت همچنین گفت که ماندن در ویندوز 8.1 پس از ژانویه 2023 می تواند رایانه شما را در معرض خطرات بیشتری قرار دهد.

غول فناوری، مایکروسافت، اخیراً از طریق وب سایت پشتیبانی خود اعلام کرد که این شرکت ارائه آخرین به روز رسانی های امنیتی، پشتیبانی فنی و به روز رسانی های نرم افزاری نسخه قدیمی سیستم عامل ویندوز را برای کاربران ویندوز 8.1 از 10 ژانویه 2023 متوقف خواهد کرد.

ویندوز 8
ویندوز 8

خطر و بد افزار!

همانطور که این شرکت پایان پشتیبانی از ویندوز 8.1 را اعلام می کند، همچنین تاکید کرده است که این امر به طور بالقوه می تواند رایانه های شخصی کاربران با سیستم عامل های قدیمی را در معرض خطر بیشتری برای ویروس ها و بدافزارها قرار دهد. مایکروسافت همچنین لیستی از سوالات متداول را برای کاربران ویندوز 8.1 منتشر کرده است تا به ابهاماتی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهد. در پرسش‌های متداول، این شرکت به کاربران توصیه می‌کند برای انتقال آسان و تجربه بهتر، به نسخه جدیدتر سیستم عامل یا دستگاه جدیدی که دارای ویندوز 11 است استفاده کنند.پ

همچنین بخوانید : یادآوری های “دستیار گوگل” از “تقویم گوگل” حذف شد

پشتیبانی از ویندوز 8.1 به این معنی نیست که نرم افزار از کار می افتد. فقط دریافت به روز رسانی های امنیتی و نرم افزاری جدید را متوقف می کند. پس از 10 ژانویه سال آینده، برنامه های مایکروسافت 365 نیز دیگر در ویندوز 8.1 پشتیبانی نخواهند شد. از آنجایی که این موارد توسط خط‌مشی چرخه زندگی مدرن مایکروسافت کنترل می‌شوند که کاربران را ملزم می‌کند به‌روز بمانند. برنامه‌های مایکروسافت آفیس مانند Microsoft Word، Microsoft Excel و سایر برنامه‌های کاربردی جدیدترین به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری را دریافت نمی‌کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *