WHAT is NFT
WHAT is NFT

NFT چیست؟ و کار با آن چگونه است؟

NFT چیست؟ در این مطلب قصد داریم به شما آموزش های مختلفی از جمله NFT بدهیم این اطلاعات کاملا مفید و دقیق هستند پس تا می توانید از آن ها استفاده کنید! NFT الان یکی از مهم ترین آیتم ها در جهان هستند و ارزش فوق العاده بالایی دارند و ارزش هر کدام از آن ها ممکن است حتی به یک میلیارد هم برسد. برای دریافت قسمتی از آموزش های کامل NFT با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

NFT چیست:

کلمه NFT مخفف Non-Fungible-token به معنای توکن غیر قابل تعویض است.تعویض پذیری (Fungible) قابلیت و توانایی است که برای جایگزینی یک ایتم بکار میره!

NFT  ها توکن های دیجیتالی هستند که که در قالب یک قرارداد هوشمند روی بلاک چین ذخیره می شوند. این توکن ها به خودی خود می توانند هرچیزی باشند از ویدئو و عکس های هنری گرفته تا موسیقی و نام انواع دامین یا حتی تجربه های مجازی و یا اشیا های واقعی!

وقتی که یک توکن NFT بر روی یک بلاک چین ذخیره می شود یک امضای منحصر به فرد می باشد که به این معنا است که هر توکن NFT دارای یک مالک اصلی است! این کار باعث منحصر به فرد شدن این توکن ها می شود.

طرز کار NFT ها به چه صورت است؟

NFT ها با ارز دیجیتال خرید و فروش می شوند و اکثر NFT ها در قرارداد های هوشمند در بلاک چین اتریوم با استفاده از استاندارد ERC-721 ذخیره می شوند.

NFT ها بر روی بلاک چین های دیگر مانند پلی گان هم ذخیره می شوند ولی محبوب ترین و قدیمی ترین آن ها بلاک چین اتریوم است که بعد از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد.

بلاک چین اتریوم یک دفتر عمومی غیر متمرکز است که جزئیات تمام تراکنش ها در خودش ذخیره میکنه و تایید می کند و هنگامی که شما یک NFT را با استفاده از اتریوم خرید و فروش می کنید بلاک چین مالک فعلی آ« و همچنین صاحبان قبلی آن را پیگیری میکنند.

متمرکز نبودن باعث می شود که که NFT ها در بلاک چین  در سرور هیچ شخصی ذخیره نشود و سوابق مالک تمام NFT ها در بسیاری از سرور ها و رایانه ها در سراسر جهان ذخیره می شود که به آنها گره گفته می شود. این امر کلاهبرادری را کاملا غیر ممکن می کند.

NFT ها چه تفاوتی با ارز های دیجیتال دارند؟

NFT ها و ارز دیجیتال در یک راستا هستند، اما یکسان نیستند. با وجود اینکه NFT  ها و ارز های دیجیتال خاص اساسا روی بلاک چین یکسان ذخیره میشوند  و اما تفاوت در اینجاست که ارز ها قابل تعویض هستند. شما می توانید یک اتریوم را با اتریوم دیگر تعویض کنید و ارزش آن یکسان خواهد بود.NFT  ها کاملا متفاوت هستند چون هر NFT  دارای امضای دیجیتالی منحصر فرد و خاص است به همین دلیل NFT واقعا در دسته بندی خود واقعا بی نظیر است و می تواند ارزشی کاملا متفاوتی داشته باشد.

پس چی شد؟

 • NFT ها بازار خوبی دارند.
 • می تونه اثر هنری اهنگ عکس ویا حتی اشیا واقعی باشد.
 • با ارز دیجیتال در یک راستا کار میکنند .
 • در بلاک چین اتریوم خرید و فروش می شوند.
 • اتریوم یکی از بهترین انتخاب ها برای انتخاب بلاک چین است.
 • بلاک چین اتریوم یک دفتر کاملا منحصر به فرد است!
 • هر NFT مالک خود و تعداد آن ها را دارد
 • انحصاری و کاملا یونیک هستند.
 • قابلیت کپی برداری ندارند.
 • دریک سرور شخصی قابل ذخیره نیستند
 • هر NFT ارزش خود را دارد و ممکن است ارزش هرکدام متفاوت باشد

برای دریافت ادامه اموزش ها با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

اشتراک گذاری

شما هم می‌توانید در مورد مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، از طریق دکمه افزودن دیدگاه جدید اقدام نمایید.

علی

اسفند 28, 1400

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

چقد فهیمانه

iman

اسفند 28, 1400

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

متشکریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *