The Mandalorian
The Mandalorian

نقد و بررسی پخش فصل سوم The Mandalorian

The Mandalorian – گریف به‌عنوان جانشین مخاطب عمل می‌کند تا بینندگانی را که ممکن است قسمت‌هایی از The Book of Boba Fett را که عملاً قسمت‌هایی از The Mandalorian بودند تماشا نکرده باشند. جذب کند، اما تفسیر او همچنین چالش اصلی Mandalorian در فصل 3 است. تلاش طولانی مدت برای تحویل گروگو به جدی که بتواند به او آموزش دهد. هم تکمیل شد و هم شکست خورد، زیرا گروگو تصمیم گرفت که ترجیح می دهد با دین باشد تا لوک اسکای واکر. خب حالا سریال و شخصیت هایش کجا می روند؟ برای دریافت ادامه بررسی با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

بررسی کلی سریال The Mandalorian

گریف کارگا (کارل وترز) به دین جارین ماندالوریایی (پدرو پاسکال) می گوید: «من گیج شدم. “من فکر می کردم شما ماموریت خود را به پایان رساندید، اما هنوز با همان موجود کوچک در حال دویدن هستید.”

پاسخ ارائه شده در «مرتد» یک جستجوی رستگاری است که دین باید برای برداشتن کلاه خود در فصل 2 کفاره بدهد. تنها راهی که می‌تواند از گناهانش پاک شود، در آب‌های زنده در معادن سیاره ویران ماندالور است. این موضوع در The Book of Boba Fett توضیح داد و در ابتدای فصل 3 تکرار شده است. اما نه قبل از اینکه شاهد یک مبارزه آغازین هیجان‌انگیز بین برخی از ماندالوریایی‌های زنده‌مانده و یک تمساح غول‌پیکر باشیم. این درگیری نشان می‌دهد که چقدر ماندالوریایی‌ها از حمله موف گیدئون جان سالم به در برده‌اند و چقدر خوب با هم به‌عنوان یک واحد مبارزه می‌کنند. و نه تنها شکارچیان جوایز، و با هم متحد می‌شوند تا با یک جانور خشمگین روبرو شوند که تقریباً در برابر بیشتر آتش‌های انفجاری مصون است و حرکات بد زیادی دارد. خودش

جست‌وجوی جدید دین به کمک برخی از ستاره‌های تکرارشونده سری نیاز دارد و او را به جایی که همه چیز شروع شد، برمی‌گرداند، جایی که او امیدوار است دروید IG-11 را که شکارچی جایزه تبدیل شده است، تعمیر کند. او برای کمک به کشف ماندالور به یک دروید نیاز دارد که بتواند به او اعتماد کند، بنابراین واضح است که او قصد کشتن گروگو را انتخاب می‌کند، درست است؟ آنچه در ادامه می‌آید صحنه‌ای به‌طور موثر ترسناک است که مستقیماً از ترمیناتور بیرون کشیده شده است، در حالی که دروید IG مخدوش ناامیدانه راه خود را برای گرفتن Grogu می‌کوشد قبل از اینکه بدون تشریفات برای بار دوم اعزام شود. با این حال، دین هنوز فکر می‌کند که بازسازی IG-11 ایده خوبی است.

در حالی که دین ناامیدانه تلاش می کند تا به وضعیت فعلی خود بازگردد، «مرتد» بر این تمرکز دارد که دیگران چقدر تغییر کرده اند. نوارو به عنوان یک مرکز تجاری پر رونق تقریباً غیرقابل تشخیص است، مکانی که به همان اندازه مرفه و آرام است. با این حال، صلح شکننده ای است، و گریف برای مدت کوتاهی سعی می کند دین را برای شغل قدیمی کارا دون به عنوان مارشال استخدام کند، زیرا او پس از اخراج جینا کارانو از سریال به فعالیت های نیو ریپابلیک کشیده شده است.

The Mandalorian با محیط خاص خودش :

نوارو هنوز مانند یک محیط کلاسیک غربی احساس می کند. مکانی که عمیقاً برای استقلال خود ارزش قائل است و حاضر نیست از جمهوری جدید کمک بخواهد. در کمی لباس هوشمندانه، شنل دفتر گریف – آنقدر حجیم که توسط دو دروید کوچک حمل می‌شود . بلستر او را پنهان می‌کند و او همچنان تیراندازی سریع و تیز است. او و دین به سرعت گروهی از دزدان دریایی را به خدمت کاپیتان گوریان شارد (Nonso Anozie of Sweet Tooth) اعزام می کنند. شخصیت جدیدی که بدون شک در این فصل همچنان دردسرساز خواهد شد.

مردان او در فضا در برابر دین بهتر عمل نمی کنند، جایی که به او کمین می کنند و او را در یک میدان سیارکی تعقیب می کنند. این یک جنگ کلاسیک سگ‌های جنگ ستارگان است که دین به طرز هوشمندانه‌ای از محیط استفاده می‌کند تا تأثیر تعداد آنها را کاهش دهد، حتی اگر مجبور شود برخی از تجهیزات معدن را در این فرآیند خراب کند. به نظر می‌رسد که ضررهای آن‌ها زمانی که دین درگیر رویارویی با گل سرسبد شارد می‌شود، جبران می‌شود، اما این فقط فرصتی برای نشان دادن سودمندی کشتی جدیدی که Peli Motto ساخته دین است، فراهم می‌کند. او در حالی که به گروگو هشدار می‌دهد که هرگز به دزدان دریایی اعتماد نکند، به فضای ابری می‌پرد.

مقدمه شارد علاوه بر اینکه به طور بالقوه یک آنتاگونیست مکرر است. می‌تواند دروازه‌ای برای هوندو اوناکا، برجسته شورشیان جنگ ستارگان، دزد دریایی بسیار غیرقابل اعتمادی باشد که با این وجود اغلب به قهرمانان نمایش کمک می‌کند. Mandalorian در حال حاضر با معرفی Purrgil، موجودات نهنگ مانندی که می توانند در فضای فرافضا سفر کنند، از Rebels استفاده می کند. این یک صحنه زیبا است، با رنگ های روشن که بر روی غلاف گروگو منعکس می شود و اشکال مبهم نشان می دهد که جنگ ستارگان نه تنها مکانی برای خشونت و خطر، بلکه شگفتی های بزرگ است.

گروگو همچنان به طرز دردناکی دوست داشتنی است. چه در حالی که در حال پرواز در دامان دین بنشیند و چه در حال دزدیدن مقداری آب نبات از میز گریف. گنگ تکراری که در آن دین نام گروگو را با متحدان سابق خود به اشتراک می‌گذارد که اساساً از تصدیق آن امتناع می‌کنند. مانند تکان دادن سر به طرفدارانی است که ترجیح می‌دهند این موجود را بیبی یودا صدا بزنند. بهترین لحظه گروگو گرفتن و در آغوش گرفتن یکی از انزلانی‌هایی است که در تعمیر IG-11 کار می‌کردند، و او را توبیخ «بچه بد» به همراه داشت. امیدوارم او فقط می‌خواست در آغوش بگیرد و قصد نداشت مکانیک را مانند قورباغه به پایین بیاندازد.

رونق یافتن گریف !

در حالی که گریف رونق یافت، دنیای بو-کاتان از هم پاشید. سخنرانی او به دین در مورد قدرت تاریک‌سابر به‌عنوان یک نماد و اینکه چگونه حرکت او بدون آن از هم پاشید! بر بار مصنوعاتی که دین اکنون بر دوش دارد تأکید می‌کند. بو-کاتان قصد ندارد او را برای این کار به چالش بکشد! اما به نظر واضح است که دین برای رستگاری خود، احتمالاً باید ماموریت خود را برای بازگرداندن ماندالور به پایان برساند. کیتی ساکوف در فروش ناامیدی خسته کار بزرگی انجام می دهد و مانند یک ملکه رها شده روی تختی در سالنی خالی می نشیند.

در حال حاضر به نظر می رسد که تلاش جدید دین به چیزی شبیه به اولین تلاش او پایان می دهد! با چیزهایی که در طول راه آموخته است بسیار ارزشمند هستند در حالی که هدف اصلی تا حد زیادی رها شده است. تعاملات او با بو-کاتان به دین نشان داده است که برای The Mandalorian بودن لازم نیست جزئی از کودکان دیده‌بان باشد. و به وضوح ایمان خود را بر اساس پیوندش با گروگو زیر سوال برده است.

همچنین ظاهراً تعداد زیادی از اعضای فرقه او در اطراف حضور دارند. و تعجب آور نیست که یکی از شخصیت های صحنه ابتدایی این قسمت بعداً به عنوان رقیب جدیدی برای دین ظاهر شود.! «مرتد» یک لحظه آشکار شخصیت بزرگ مانند معرفی گروگو در خلبان یا حضور بوبا فت در اولین نمایش فصل 2 نداشت. در عوض بر روی اتحاد دوباره دین با شخصیت‌های تثبیت شده تمرکز داشت. اما این سریال همیشه یک حافظه قوی داشته است! و این اپیزود بسیار احساس می کند که در حال ایجاد زمینه ای است که بعدا نتیجه خواهد داد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *