تلگرام
تلگرام

تلگرام هم پولی میشود!

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از گجت 360 پاول دوروف موسس تلگرام روز جمعه گفت که اپلیکیشن پیام رسان تلگرام در ماه جاری یک طرح اشتراک پولی را برای کاربران خود راه اندازی خواهد کرد.

دوروف در وبلاگ خود گفت: کاربرانی که Telegram Premium را انتخاب می کنند، محدودیت کمتری برای چت، رسانه و آپلود فایل خواهند داشت.

او گفت: «تنها راهی که می‌توان به طرفداران پر و پا قرصمان اجازه داد تا ویژگی‌های موجود خود را رایگان نگه دارند، این است که این محدودیت‌های افزایش‌یافته را به گزینه‌ای پولی تبدیل کنیم.

این اپلیکیشن، همراه با ابزار پیام رسانی Signal، به دنبال نگرانی های مربوط به حریم خصوصی با رقیب بزرگتر WhatsApp شاهد افزایش کاربران بوده است. این اپلیکیش در حال حاضر 500 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و طبق گفته وب سایت این اپ یکی از 10 اپلیکیشن پر دانلود در جهان است.

تلگرام
تلگرام

منبع درآمد تلگرام، مشترکان هستند، نه تبلیغ کنندگان

دوروف گفت که اقدام برای ارائه اشتراک پولی برای اطمینان از این است که درآمد تلگرام عمدتاً توسط کاربرانش (و نه تبلیغ‌کنندگان) تامین می‌شود.

کاربرانی که این برنامه را دانلود می کنند در حال حاضر این شعار را مشاهده می کنند: «تلگرام برای همیشه رایگان خواهد بود. بدون تبلیغات رایگان”. با این حال، این می تواند به زودی تغییر کند. در آخرین به روز رسانی، کد نسخه آتی اپلیکیشن تلگرام به صورت آنلاین با شعار متفاوتی که شعار رایگان را حذف می کند، . رشته های جدید نشان می دهد که این شرکت در حال آزمایش راه دیگری برای کسب درآمد از برنامه است.

توسعه دهنده مشهور الساندرو پالوزی در توییتر اعلام کرد که تلگرام در حال تغییر برچسب اولیه برنامه برای راه اندازی نسخه پولی آن به زودی است. رشته‌های داده جدید به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط توسعه‌دهنده شامل یک شعار جدید است: «تلگرام فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدود رایگان برای چت‌ها و رسانه‌ها فراهم می‌کند». اسکرین شات همچنین نشان می دهد که برنامه هایی برای نمایش تبلیغات وجود دارد. انتظار می‌رود که اشتراک تلگرام پریمیوم استیکرهای اضافی را نیز باز کند.

دوست داشتی اینارم بخون:

مسدود کردن شماره های ناشناس در گوشی های اندرویدی
iOS جدید برای کدام گوشی ها در دسترس است؟

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *