internet explorer
internet explorer

اینترنت اکسپلورر به زودی برای همیشه بازنشسته میشود.

internet Explorer پس از نزدیک به 27 سال ارائه صفحات وب به کاربران مایکروسافت ویندوز، سرانجام به پایان عمر خود می رسد. مایکروسافت از این هفته پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد و در نهایت آن را به طور کامل بازنشسته خواهد کرد.

این مرورگر زمانی معرفی شد که مایکروسافت با ویندوز 95 سر زبان ها بود. اکثر مردم نمیدانند که اینترنت اکسپلورر با ویندوز 95 راه اندازی نشد. مایکروسافت این مرورگر وب را در یک ویندوز 95 پلاس به عنوان یک بسته ویژه قرار داد!

این مرورگر وب زمانی که برای اولین بار معرفی شد، ساده بود، اما در بازار منفجر شد. مایکروسافت با اینترنت اکسپلورر با بیش از 95 درصد سهم بازار تا سال 2003 بسیار موفق بود.

این مرورگر در اوایل دهه 2000 عملکرد خوبی داشت، اما زمانی که کروم، سافاری و سایر رقبا وارد بازار شدند درخشش خود را از دست داد.

اینم بخون باحاله: کنترل حریم خصوصی در واتس اپ به روز شد

internet explorer
internet explorer

تاثیر خود مایکروسافت در پایان کار این مرورگر چه بود؟

اینترنت اکسپلورر با مشکلات عملکردی دست و پنجه نرم کرد. این مرورگر یک غول بزرگ کند در مقایسه با کروم چابک و مدرن بود. خود مایکروسافت حتی در نابودی این مرورگر زمانی که مایکروسافت اج مبتنی بر کروم را عرضه کرد و Edge را به مرورگر پیش‌فرض برای نسخه‌های بعدی ویندوز تبدیل کرد، نقش داشت.

مایکروسافت در یک پست وبلاگی نوشت: «مایکروسافت اج نه تنها یک تجربه مرور سریع‌تر، ایمن‌تر و مدرن‌تر از اینترنت اکسپلورر است، بلکه می‌تواند یک نگرانی کلیدی را برطرف کند: سازگاری با وب‌سایت‌ها و برنامه‌های قدیمی‌تر ». مایکروسافت مرورگر جدید Edge خود را در سال 2015 رونمایی کرد.

اکنون این مرورگر تنها 0.5 درصد از بازار را در اختیار دارد. اینترنت اکسپلورر پس از یک مارپیچ طولانی از جایگاه مطلوب خود به عنوان محبوب ترین مرورگر جهان، به پایان عمر خود رسیده است. RIP IE، شما عملکرد خوبی داشتید.

اینم بخون باحاله: ایونت های Double XP قبل از ارائه وارزون موبایل برگزار میشود!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *