سامسونگ به دنبال ساخت پردازنده اختصاصی برای پرچمدارانش است.

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از دیجیتال ترندز شایعات حاکی از آن است که سامسونگ در حال برنامه ریزی برای ساخت یک پردازنده انحصاری گلکسی برای گوشی های پرچمدار 2025 خود است. این شایعه از یک گزارش احتمالی مشکوک توسط Business Korea سرچشمه گرفته است. این گزارش توسط یکی دیگر از رسانه های کره ای، Naver، تایید شده است که جزئیات بیشتری را اضافه کرده است. علیرغم این دو گزارش، سامسونگ پاسخی به Android Authority صادر کرده است که می‌گوید «هیچ برنامه خاصی در مورد توسعه پردازنده های جدید در خط تولید انجام نشده است».

اگرچه خوب است که بتوانیم حرف سامسونگ را قبول کنیم، اما پاسخ این شرکت این است که «در حال حاضر چیزی برای اعلام نداریم». بیانیه‌ای که این ادعاها را نه تایید و نه رد می‌کند. شایعات مورد بحث تعجب آور هستند، اما برای این شرکت خارج از تصور نیستند. Business Korea و Naver ادعا می کنند که سامسونگ در ماه ژوئیه کار بر روی یک چیپست انحصاری گلکسی را برای عرضه های سال 2025 خود آغاز می کند.

بر اساس تغییر سامسونگ به پردازنده‌های اسنپدراگون برای برخی از خطوط میان‌رده‌اش، به نظر می‌رسد که گوشی‌های گلکسی آینده می‌توانند با پردازنده‌های سری ۸ اسنپدراگون عرضه شوند.اما برنامه سامسونگ این است که سرانجام تراشه انحصاری خود را معرفی کند. پردازنده های اگزینوس سامسونگ هرگز تراشه مورد علاقه طرفداران نبوده است. بنابراین طرفداران این برند از این خبر استقبال میکنند.

چیپست سامسونگ
چیپست سامسونگ

شرایط سامسونگ برای رقابت چگونه است؟

این یک حرکت مخاطره آمیز است. اگر سامسونگ بتواند آن را انجام دهد، آنگاه این شرکت می تواند بهتر با پردازنده های سیلیکون اپل رقابت کند. حرکت به سمت پردازنده های سفارشی ARM یک حرکت صنعتی بزرگ است. مایکروسافت پردازنده SQ1 خود را دارد، Google Tensor خود را دارد و Oppo نیز در حال کار بر روی یک پردازنده اختصاصی است. سامسونگ در موقعیت بهتری برای اجرا قرار دارد، زیرا این شرکت سابقه طولانی در ساخت پردازنده های خود (هرچند معیوب) داشته است. یکی از مقامات سامسونگ در گزارش ناور ذکر شده است که این تصمیم را “مدیریت ارشد” برای “دیدگاه بلندمدت” در نظر گرفته است. مشخص است که این چشم انداز سامسونگ برای «رقابت» با پردازنده سیلیکونی اپل در ایالات متحده است.

طرفداران این برند منتظر شنیدن آینده پردازنده‌های گلکسی میباشند. بر اساس عدم پاسخ شرکت در مورد توسعه پردازنده، باید فرض کنیم تا زمانی که آماده انجام این کار نباشند، حرف زیادی برای گفتن در این مورد نخواهند داشت.

همچنین مطالعه کنید:

اندروید برای افراد با مشکل بینایی بهینه میشود

گوشی جدید پوکو در راه بازار جهانی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *