Resident Evil 4
Resident Evil 4

نقد و بررسی Resident Evil 4 – رزیدنت اویل 4

نقد و بررسی Resident Evil 4 – با توجه به بازسازی‌های باکیفیت Resident Evil 2 و 3 که در سال‌های 2019 و 2020 منتشر شدند. به نظر می‌رسد که کپکام در بازسازی Resident Evil 4 به همان اندازه کار تحسین‌برانگیزی انجام دهد. حتی وقتی دکمه شروع را فشار دادم. این بازسازی سال 2023 از بازی افسانه‌ای اکشن و ترسناک 2005.. آمادگی نداشتم که با چه قدرتی زانوهایم را از زیر سرم بیرون کند و من را با سر درآورد تا 16 ساعت تنش و نشاط مستمر داشته باشم. این کمپین کاملاً احیا شده به طور چشمگیری نسخه اصلی را تقریباً از هر راه قابل تصوری یکپارچه می کند. محیط حومه اسپانیایی آن به طور قابل‌توجهی شوم‌تر است. سرعت آن به حدی سخت‌تر شده است که به سختی یک دقیقه تلف می‌شود. و کنترل‌های آن مدرن‌سازی شده‌اند تا به مکانیزم تیراندازی دینامیکی آن اجازه دهد واقعاً بدرخشد. من 18 سال منتظر بودم تا بازی ای مانند Resident Evil 4 مرا به وجد بیاورد. همانطور که معلوم شد. در تمام این مدت من فقط منتظر یک Resident Evil 4 بودم. برای دریافت ادامه بررسی های بازی ها با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

نسخه اصلی Resident Evil 4 یک قسمت برجسته در سری مهم بقا و ترسناک Capcom است که برای بسیاری نیازی به معرفی ندارد. با این حال، با توجه به زمانی که تصور می‌کردیم اپیزود سوم آخرین فیلم جنگ ستارگان خواهد بود و آیفون‌ها هنوز وجود نداشتند. ظاهر شد، احتمالاً باید زمینه‌ای به آن بدهم. در آن زمان برای رزیدنت اویل، تغییر چشم‌اندازهای سنتی دوربین ثابت سری به دیدگاهی رادیکال روی شانه که ما را به طرز ناراحت کننده‌ای به گور نزدیک می‌کرد و تاکید بر رفلکس‌ها و هدف‌گیری دقیق داشت. بسیار مهم بود. و در نتیجه Resident Evil 4 یک حماسه اکشن ترسناک بدون همتا بود. تأثیر آن متعاقباً در تعداد بی‌شماری دیگر از آثار کلاسیک سوم شخص مانند Gears of War، Dead Space و The Last of Us احساس شد و اکنون DNA اصلی آن استخراج، سنتز و به میزبانی پیشرفته تزریق شده است. بازی، آن را تبدیل به یک هیولای جدید تهدیدآمیز می کند که دیدن آن نفس گیر و مواجهه با آن بسیار ترسناک است.

در آماده‌سازی برای این بررسی، برای اولین بار پس از سال‌ها به بازی اصلی بازگشتم و از اینکه چقدر این بازسازی مورد نیاز بود شوکه شدم. حرکت ستاره اصلی لئون کندی به طرز مضحکی محدود شده بود. او برای دور زدن تلاش می کند که انگار یک شلوار جین تنگ کهنه پوشیده است که از دوران آکادمی پلیس برایش مناسب نبوده است، و هر زمان که اسلحه اش را بیرون می آورد بی حرکت می شود، گویی قادر به کنترل مستقل روی دست ها و پاهایش نیست. همان زمان. طبق استانداردهای مدرن، این امر پوچ است، و قطعاً بسیاری از تازه واردان را قبل از اینکه بتوانند درک کنند که چرا این بازی بسیار مورد توجه است، کنار می‌گذارد.

دید برای پسران اره

خوشبختانه آن روزها گذشته است. برخلاف بازی اخیر Metroid Prime Remastered، این بازسازی Resident Evil 4 شبیه یک بازی 2023 است. تجملاتی مانند حرکت همزمان دو چوب و هدف گیری به این معنی است که شما می توانید با احتیاط به عقب برگردید در حالی که همچنان اسلحه خود را در انبوهی که در حال پیشروی هستند آموزش دیده اید، یا از مسیر تیر کمان پولادی ورودی خارج شوید بدون اینکه نیازی به برداشتن چشم خود از محدوده تفنگ شما این آزادی حرکت جدید، شما را مجهزتر می‌کند تا واقعاً از اثرات آسیب‌های خاص منطقه‌ای بسیار رضایت‌بخش استفاده کنید. دمیدن کلاهک زانوها برای قرار دادن دشمن در معرض غوغا، انفجار چوب های دینامیت که در دست مهاجمان قبل از اینکه فرصتی برای پرتاب آن ها داشته باشند، یا صرفاً لذت بردن از وحشتناک ترین عکس های سر در تاریخ شاتگان بازی های ویدیویی.

DNA اصلی Resident Evil 4 استخراج، سنتز و به یک بازی میزبان پیشرفته تزریق شده است و آن را به یک هیولای جدید و خطرناک تبدیل می کند.

اگر هرگز نسخه اصلی را بازی نکرده باشید، هیچ کدام از اینها شما را شوکه نمی کند، اما به من اعتماد کنید، این برای ما که برای دور دوم برگشته ایم بسیار مهم است: لبه های ناهموار تعدادی از تعاملات دیگر، مانند جعبه ها و بشکه‌ها را می‌توان به‌سرعت با ضربه زدن یک دکمه شکست، به‌جای اینکه مجبور باشید به‌طور ناشیانه یک تاب چاقو را ردیف کنید، که باعث می‌شود در گرماگرم نبرد به‌دنبال مهمات و پیکاپ‌های بهداشتی باشید. جابجایی اسلحه اکنون با یک ضربه بر روی D-pad به جای مکث برای ورود و خروج از صفحه موجودی انجام می شود، و چاقوی رزمی لئون نیز می تواند برای مقابله با حملات دشمن یا پایان دادن سریع به دشمنان سرگردان استفاده شود. یا اینکه بعد از اینکه با توانایی جدید خود در خم شدن به روی آنها خزید، بی صدا دشمنان را بیرون بکشد. (این باید شلوار جین گشادتر باشد).

با این حال، بسیار مهم است که این تنظیمات کنترل بازنگری شده باعث می شود هنگام بازی در تنظیمات هاردکور که برای بازیکنان بازگشته توصیه می شود، مبارزه با لذت بیشتری بدون به خطر انداختن هیچ یک از چالش ها روان تر شود. (اگر می‌خواهید زمان آسان‌تری داشته باشید، حالت‌های «استاندارد» و «کمک» گنجانده می‌شوند.) مزایای اضافه‌شده چاقو با این واقعیت که با هر بار استفاده آسیب می‌بیند متعادل می‌شود، بنابراین می‌توانید به میزان کم به آن اعتماد کنید – در غیر این صورت مانند یک شمشیر استاد کوچک می شکند و قبل از اینکه بتوانید چاقو زدن را از سر بگیرید باید در یک تاجر تعمیر شود.

در همین حال، دشمنان به روش‌های نامنظم خطرناکی حرکت می‌کنند و تمایل دارند که به سرعت بر تعداد آنها غلبه کنند، بنابراین شما هنوز هم باید تصمیمات فوری در مورد اولویت‌بندی اهداف بگیرید. آن‌ها همچنین چند ترفند جدید حیله‌گر را یاد گرفته‌اند که شما را با آن به راه می‌اندازند، مانند روشی که روستایی‌های قاتل تله‌های خرس را در وسط دعوا می‌گذارند تا شما را در حالی که مشغول خم کردن انگشت ماشه خود هستید، نگه دارند. رزیدنت اویل 4 ممکن است ابزار گسترده‌تری برای کمک به بقای لئون به شما بدهد، اما همچنان باید هوش و رفلکس‌های خود را تیز نگه دارید – زیرا از دست دادن سر خود در میان جمعیتی که با یک انگل قاتل کنترل کننده ذهن در حال خزیدن هستند، می‌تواند به سرعت منجر به از دست دادن لئون شود. خود. خوشبختانه، یک سیستم ذخیره ایست بازرسی جدید هرگونه عقب نشینی سخت از آخرین ذخیره ماشین تحریر دستی شما در صورت نابودی لئون را به حداقل می رساند – اما متخصصان تدبیر باید توجه داشته باشند که حالت سختی حرفه ای قابل بازشدن این شبکه ایمنی را حذف می کند اگر ترجیح می دهید دفعه بعد اجرا تنبیهی بیشتری داشته باشید.

مهم نیست که چه سختی را انتخاب می کنید، یک نقطه قوت اصلی Resident Evil 4 این است که انواع دشمن به طور مداوم در هم ریخته می شوند، به طوری که شما هرگز نمی توانید واقعاً در یک استراتژی یک اندازه و متناسب با همه قرار بگیرید. همانطور که شما به راحتی از سر عکس می گیرید، آنها شروع به پوشیدن کلاه ایمنی می کنند تا شما را مجبور کنند که پاهایشان را هدف قرار دهید. سپس، هنگامی که کاسه‌های زانو بیشتری را نسبت به یک جمع‌آور بدهی شکستید، با شلاق‌های کشنده‌ای که از شانه‌هایشان بیرون می‌زند، دوباره به زندگی باز می‌گردند. سپس، وقتی فهمیدید که چگونه می‌توانید این جهش‌های وحشتناک را به طور موثر از بین ببرید، با یک وان شناور به ظاهر غیرقابل توقف از سوخت کابوس روبه‌رو می‌شوید که می‌تواند هر قسمت منفجر شده بدن را مانند T-1000 که با دست ساخته شده است، بازسازی کند. کلایو بارکر. Resident Evil 4 تعداد فزاینده‌ای از اسلحه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد که استفاده از آن‌ها بسیار عالی است، از مسلسل‌ها گرفته تا موشک‌اندازها و مگنوم‌های قدرتمند، و تمام تلاشش را می‌کند تا مطمئن شود پس از هر درگیری دیوانه‌وار، مقدار کمی را در اتاق باقی می‌گذارید.

من همچنین دوست دارم که چگونه ماهیت لمسی تقریباً هر عنصر در محیط اطراف شما می تواند به عنوان یک مزیت تاکتیکی استفاده شود. به شرطی که بتوانید به اندازه کافی سریع روی پای خود فکر کنید. حملات اره برقی از سوی دکتر سالوادور وحشتناک و کلاهدار، برای لئون به همان اندازه مرگبار است. که برای هر دشمن دیگری که در مجاورت آن قرار دارد، کشنده است. بنابراین با طعمه گذاشتن او به سمت شما و سپس هدایت او به میان انبوهی از یاران خود، کار سختی است. راه عالی برای لاغر کردن گله در همین حال، فانوس‌های نفتی آویزان را می‌توان به گلوله انداخت و روی گروهی خشمگین انداخت تا همه آنها را به آتش بکشد. اما همچنین می‌توان از آنها برای آتش زدن حیوانات بدبختی مانند گاوهایی استفاده کرد که از کنترل خارج می‌شوند و همه را در مسیر خود می‌سوزاند. وقتی مهمات همیشه در بالاترین حد خود است. هم عملی و هم مضحک است که اجازه دهید یک همبرگر شعله ور کار کثیف شما را انجام دهد.

جادوی قلعه اسپانیایی

شاید بسیاری از شما زیر 30 سال ندانید که Resident Evil 4 در مورد چیست. شاید بهترین توصیف این باشد که سوار ترن هوایی می شوید که از ریل پایین می آید تا از میان ردیفی از خانه های خالی از سکنه دیدنی سقوط کند. چیزی که به عنوان یک ماموریت نجات نسبتاً ساده آغاز می شود. با فرستادن لئون به دهکده کوچک اسپانیایی در جستجوی اشلی، دختر گمشده رئیس جمهور ایالات متحده، به زودی به یک سری نبردهای دلخراش با هیولاهای دریایی غول پیکر و ترول های سر به فلک کشیده. دفاع ناامیدانه در برابر انبوهی دیوانه تبدیل می شود. در کابین‌های تخته‌شده، حملات ظالمانه به قلعه‌ای به شدت مستحکم. بخش‌هایی از لابراتوارهای سایه‌دار، تعقیب و گریزهای انفجاری مین، و برخوردهای بی‌شماری با برخی از افراد عجیب و غریب واقعاً پیچ خورده آلوده به انگل لاس پلاگاس جهش‌یافته. که همگی به‌طور مداوم شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. RE Engine (که دو بازسازی آخر را نیز تامین کرد). یک سوم پایانی شلوغ اصلی RE4 به میزان قابل توجهی سخت‌تر شده است. و همه اینها به سمت یک باس فایت نهایی بهبود یافته و واقعاً حیرت‌انگیز است که تمام مهارت‌ها و ذخایر مهمات من را از بین برد.

طراحی صوتی اضطراب آور آن برای محیط های بازسازی شده و دشمنان آن از اهمیت یکسانی برخوردار است. نمی توان اغراق کرد که صداهای Resident Evil 4 در پرورش حس واقعی ترس چقدر موثر هستند. خواه این شعارهای شیدایی کشاورزان دهقانی انگل زده اش در هنگام ورود به یک منطقه جدید باشد. خرخر گرگ ها در حالی که در پیچ و خم پرچین قلعه از میان برگ های اطراف شما می تازیند. یا صدای غرش موتور اره برقی که در دوردست در حال بیکار است. فقط با گوش دادن به آن به طور معمول، در انتظار هر برخورد با دشمن. به لبه صندلی ام خم شدم، بنابراین وقتی قتل عام شروع شد و تنش اوج گرفت. به سختی کاناپه ای برای چسبیدن به آن باقی نمانده بود.

Resident Evil 4 پیشرفت و پسرفت های بزرگ و کوچیک بازی !

در هر مرحله از سفر، پیشرفت های بزرگ و کوچک وجود دارد. نبرد با چاقوهای حیله‌گر، رویدادهای سریع و سریع فیلم اصلی در برابر سرگرد کراوزر به ترکیبی جذاب از دویدن و ضدحملات تبدیل شده است. در حالی که ناامیدی از همراهی اشلی در بخش‌های خاص به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است. نیازی به هدر دادن گیاهان سبز ارزشمند برای شفای او نیست. و هوش او بهبود یافته است، بنابراین او کمتر مستعد این است که احمقانه به دست یک اوباش تشنه به خون بیفتد. در جاهای دیگر، تغییرات ساختاری قابل توجهی رخ داده است که باعث می شود محیط انسجام بیشتری پیدا کند. به عنوان مثال، در بازی اصلی، منطقه دریاچه در درجه اول به عنوان پس زمینه برای مبارزه با رئیس عمل می کرد، اما اکنون می توانید به طور کامل دریاچه و اطراف آن را با قایق کاوش کنید. در ورودی های مختلف لنگر انداخته و کابین ها و غارها را برای یافتن پازل های اضافی، گنجینه های ارزشمند جستجو کنید. و وحشت های پنهان در کمین.

در واقع، علیرغم اینکه نسخه اصلی را چندین بار پخش کرده‌ام. به نظر می‌رسید هنوز چیزی وجود دارد که در هر گوشه و کنار من را شگفت زده می‌کند. و سرعت لئون هرگز در یک نوع قدم زدن در زمان داستان که در بسیاری از افراد رایج شده است، گرفتار نمی‌شود. ماجراهای تک نفره با بودجه کلان. با تمام احترامی که برای بازی‌هایی مثل The Last of Us و God of War Ragnarok قائل هستم . که هر دو به روش خود عالی هستند – Resident Evil 4 زمانی برای دیالوگ‌های عمیق و معنادار ندارد. مدل موی گیج‌آمیز لئون ممکن است شخصیت‌های بدجنس را فریاد بزند. اما نگرش رواقی او یک قهرمان اکشن دهه 80 است، و مهم نیست که چقدر مجبور بودم گزینش گسترده اسلحه‌ها و مهمات را با تتریس عوض کنم تا با جعبه موجودی‌اش مطابقت داشته باشد. به نظر می‌رسید که او همیشه تعداد زیادی سلاح دارد. اتاق را در آستین او رها کرد تا یک خط چشمک بزند تا بعد از یک سکانس اکشن کاملاً جنون آمیز. قبل از اینکه یک گیره تازه را در مسلسل خود بکشد و با سر به سر به سمت بعدی بدود.

وضعیت اسفبار لئون هرگز در آن نوع قدم زدن در طول داستان که در بسیاری از ماجراجویی های تک نفره با بودجه کلان رایج شده است، غرق نمی شود.

وقتی لازم است کمی نفس بکشید. تاجر مرموز باز می‌گردد تا لئون را با مجموعه‌ای از وسایل خطرناک مانند یک فرم عجیب Q Branch. همراه با دستور العمل‌های جدیدی که به شما امکان می‌دهد تا انواع مهمات دقیقی را که می‌خواهید بسازید، نگه دارد. به جای اینکه به قطره های تصادفی تکیه کنیم. او همچنین جوایز ماموریت‌های جانبی اختیاری را که در طول کمپین اضافه شده است. پرداخت می‌کند، مانند تیراندازی به مدالیون‌های آبی پنهان یا ردیابی یک تخم مرغ طلایی کمیاب. که نشان داد انحرافات کمی سرگرم‌کننده از مسیر اصلی قتل‌آمیز داستان است. این جوایز در سنگ‌های قیمتی اسپینل پرداخت می‌شود که می‌توان آن‌ها را با اقلام منحصربه‌فرد و ارتقاء خارج از موجودی استاندارد کالاهای او مبادله کرد. بنابراین اگرچه در ابتدا از اینکه دیدم نقطه قرمز نمادین از تپانچه استارت لئون برداشته شد ناراحت بودم، فقط چند لحظه طول کشید. تلاش می کنم بتوانم یکی را بخرم و خودم آن را به طور رضایت بخشی مناسب کنم.

یکی از چیزهایی که در مورد تاجر نسخه بازسازی شده قدردانی می‌کنم این است که او در مورد ارزش مبادله سلاح‌های شما بسیار سخاوتمندتر است. در نسخه اصلی، سرمایه‌گذاری بیش از حد برای ارتقای تپانچه و تفنگ ساچمه‌ای در اوایل کار واقعاً منطقی نبود. فقط زمانی که زمان خرید و فروش چند بوم استیک قوی‌تر فرا رسید، ارزش آن‌ها به شدت کاهش پیدا کرد. با این حال، در بازسازی تقریباً ارزش کامل هر سلاح به همراه هزینه ارتقاءهایی که به آن اضافه کرده‌اید. بازپرداخت می‌کنید، بنابراین می‌توانید اسلحه‌های مورد علاقه‌تان را مجدداً مشخص کنید و آنها را به شکل بهینه خود بدون هیچ تلاشی تقویت کنید. به عنوان یک جریمه بزرگ برای کیف پول پستا اسپانیایی شما.

تاجر های بازی یا مرچنت ها

تاجر همچنین در اولین برخوردتان به شما امکان دسترسی به سلاح جدید پرتاب کننده پیچ را می‌دهد. و پیچ‌های قابل استفاده مجدد آن در ساعات اولیه داستان زمانی که هنوز در حال یافتن پای خود در مدیریت ذخایر مهمات و منابع کاردستی هستید به کار می‌آیند. با این حال، علی‌رغم قیمت‌های سخاوتمندانه و اجناس افسانه‌ای او، پس از هر معامله کمی احساس کمبود می‌کردم. دیالوگ دوباره ضبط شده او با همان جذابیت احمقانه دیالوگ اصلی گریزلد ارائه نمی شود. با این حال، در طرح چیزها، چیزهای زیادی برای کیفیت کلی این بازسازی می‌گوید. در حالی که تنها علامت سیاه جزئی که می‌توانم به آن بدهم مربوط به فروشنده بازار سیاه آن است . و اگر این اولین بار است که بازی می‌کنید، مزاحم نخواهد شد.

 

همچنین شرم آور است که حالت Mercenaries در هنگام راه اندازی گنجانده نشده است. اگرچه دانستن اینکه این حالت به عنوان بخشی از یک به روز رسانی رایگان در آینده ارائه خواهد شد. مایه اطمینان است و من بسیار مشتاق هستم که با چالش های حمله زمانی دیوانه وار آن مقابله کنم. مزایای مجموعه حرکت انعطاف پذیرتر لئون. در همین حال، یک حالت New Game+ و یک لیست طولانی از چالش‌های درون‌بازی برای باز کردن قفل سلاح‌ها، لباس‌ها و هنر مفهومی اضافی وجود دارد. اگرچه به نظر می‌رسد که حالت‌های جایزه Assignment Ada و Separate Ways که در نسخه‌های قدیمی‌تر وجود داشتند. وجود دارد. Resident Evil 4 یا حذف شده یا به طور بالقوه برای DLC. از دست دادن آنها آنقدرها هم بزرگ نیست. زیرا آنها هرگز برای من به اندازه The Mercenaries قرعه کشی بزرگی نداشتند. اما وقتی یک کمپین به طور مداوم تا این حد شگفت انگیز است، سخت است که برای کمی بیشتر احساس طمع نکنید.

این ترجمه کاملی از نقد و بررسی ای جی ان هست برای دریافت اخبار های بازی های دیگر با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *