گردهمایی نمایندگان 44 کشور در السالوادور با محوریت بیتکوین

نمایندگانی از 44 کشور امروز 17 مه در السالوادور کنفرانسی سه روزه را برگزار می‌کنند

به گزارش Cointelegraph، السالوادور از 44 رئیس بانک مرکزی از کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان استقبال کرد تا در یک کنفرانس سه روزه به بحث و گفتگو درباره بیت کوین بپردازند. این کشورها که اکثرا از کشورهای درحال توسعه آفریقایی و همچنین کشورهای دیگری چون ارمنستان، پاکستان، اکوادور، کاستاریکا و… هستند در این کنفرانس سه روزه در رابطه با تاثیرات بیتکوین و سیاست‌های ارتقا دهنده اقتصاد به بحث خواهند پرداخت.

داگلاس رودریگز (Douglas Rodríguez)، رئیس بانک مرکزی السالوادور در توییتی نوشت:

” السالوادور مفتخر است که میزبان نمایندگانی از 44 بانک مرکزی و مقامات مالی است تا در مورد بیت کوین و سیاست های مالی مربوط به آن بیاموزند.”

DragonMobile.ir

همانطور که احتمالا می‌دانید، السالوادور اولین کشوری بود که بیت‌کوین را به عنوان ارز قانونی کشور به رسمیت شناخت. در حال حاضر نیز به جز السالوادور تنها یک کشور دیگر بیت کوین را به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته‌است؛ جمهوری آفریقای مرکزی، که البته توسط بانک های مرکزی آفریقا به دلیل پذیرش ارزهای دیجیتال مورد سرزنش قرار گرفت.

این کنفرانس از جهت احتمال پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی توسط این کشورها و سایر کشورهای جهان اهمیت فوق العاده‌ای دارد. نتایج این نشست می‌تواند بر روند بازار کریپتو تاثیرگذار باشد.

 

* بیشتر بخوانید: معرفی ارز دیجیتال مینا (MINA)، سبک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین بلاک چین جهان! *

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *