جایگزین لاتنینگ
جایگزین لاتنینگ

آشتی اپل با USB-C

گزارش های اخیر حاکی از آن است که اپل از سال آینده پورت لایتنینگ را کنار گذاشته و از USB-C روی گجت های خود استفاده خواهد کرد.

بالاخره!

در چند سال گذشته، استاندارد اپل استفاده از کابل های لایتنینگ اختصاصی خودش بود. بزرگترین محرک کوچ اپل از لایتنینگ به USB-C اتحادیه اروپا بوده است. هدف اتحادیه اروپا یگپارچه سازی شارژر تلفن هوشمند در سراسر اتحادیه است.

البته اپل، مقاومت کرد. آنها ادعا کردند که تغییر کابل‌های شارژ آیفون منجر به تولید حجم عظیمی از زباله‌های الکترونیکی می‌شود. این احتمالاً درست است. اما دلیل واقعی عدم تمایل شرکت اپل در تغییر به USB-C این است که با فروش کابل‌های اختصاصی‌اش، مقداری پول نقد از دست خواهد داد!

جایگزین لاتنینگ
جایگزین لاتنینگ

با این حال، اپل عمل گرا است و می داند که فقط برای مدت کمی می تواند در برابر اتحادیه اروپا دوام بیاورد.در واقع، تغییر شروع شده است. این شرکت به آرامی USB-C را در برخی از گجت‌های خود معرفی می‌کند، با MacBook، iPad Pro، iPad mini و iPad Air که همگی استاندارد هستند.

همه اینها خوب است، اما به طور نمادین، این آیفون است که از همه مهمتر است. اگر محصول پرچمدار اپل دارای درگاه USB-C باشد، این نشان می دهد که بالاخره لایتنینگ را به سطل زباله منتقل کرده است.

بسیاری از ما موافقیم که دستگاه‌های اپل دارای USB-C باشند.چرا که در این صورت ما کابل‌های کمتری حمل می‌کنیم و می‌توانیم آیفون را هر زمان که بخواهیم شارژ کنیم ، حتی اگر تمام نکات مثبت فنی که حرکت به یک فرمت به‌روزتر به همراه خواهد داشت را نادیده بگیریم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *