فرمان نظارت بر رمزارزها توسط رئیس جمهور ازبکستان

ازبکستان مبادلات کریپتو را قانونی کرد

جمهوری ازبکستان به پیشرفت خود در قوانین محلی بر ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد. به گزارش Cointelegraph، شوکت میرضیایف (Shavkat Mirziyoyev)، رئیس‌جمهور ازبکستان، فرمان جدیدی برای تنظیم این صنعت صادر کرد. هدف از این تصمیم، توسعه بیشتر فناوری‌های دیجیتال، ایجاد شرایط مطلوب برای کارآفرینی و بهبود قوانین در این زمینه است.

این فرمان جدید که روز چهارشنبه منتشر شد، دستور سازماندهی مجدد یک آژانس بزرگ ریاست جمهوری به نام آژانس ملی مدیریت پروژه National Agency for Project Management  به اختصار NAPM را می دهد. این مرجع قبلاً تجارت کریپتو را در ازبکستان تبلیغ کرده و پیشنهاد داده بود که به شهروندان اجازه داده شود تا در سال 2021 همه انواع معاملات کریپتو را انجام دهند.

همچنین رئیس جمهوری ازبکستان در تلاش برای اتخاذ یک چارچوب قانونی جدید برای کریپتو است که شامل مالیات 7.5 درصدی بر درآمد حاصل از رمزارزها می باشد.
رییس جمهور فعلی ازبکستان از زمان منتخب شدن، چندین فرمان و ابتکار در رابطه با صنعت کریپتو اتخاذ کرده است. وی همچنین در سال 2018 دستور ایجاد یک صندوق توسعه بلاک چین دولتی با هدف ادغام بلاک چین در پروژه های مدیریت دولتی مانند مراقبت های بهداشتی و آموزش را صادر کرده بود.

*بیشتر بخوانید: سرقت بیش از ۱.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲*

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *