ماکرو سافت از انجمن های بازی سازی حمایت میکند

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از دیجیتال ترندز فیل اسپنسر، مدیر عامل ایکس باکس، گفت که مایکروسافت اتحادیه توسعه دهندگان بازی Raven Software را پس از پایان خرید تقریباً 69 میلیارد دلاری Activision Blizzard در سال آینده به رسمیت خواهد شناخت.

اسپنسر روز پنجشنبه یک جلسه داخلی مایکروسافت برگزار کرد. در آن جلسه به برخی از اظهارات خود در مورد اتحادیه‌های توسعه دهندگان بازی در جلسه سال گذشته اشاره کرد. وی گفت که او تجربه کافی کار با آنها را نداشته است. او گفت که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تلاش‌های سازمان‌دهی بازی‌سازان در سراسر این صنعت وقت صرف کرده است . همچنین او بیانیه‌ای برای حمایت از آنها ارائه کرد.

اسپنسر گفت: «لیندا نورمن و من زمان زیادی را صرف آموزش درباره اتحادیه‌ها کرده‌ایم. ما کاملاً از حق کارمندان برای سازماندهی و تشکیل اتحادیه حمایت می کنیم.»

اسپنسر مدیر عامل ایکس باکس
اسپنسر مدیر عامل ایکس باکس

بیانیه اسپنسر همان چیزی است که لیزا تانزی، معاون و مشاور کل شرکت مایکروسافت در ماه مارس به واشنگتن پست گفت که این شرکت به نتیجه اتحادیه ای که توسط توسعه دهندگان اکتیویژن بلیزارد تشکیل شده احترام می گذارد.

اگرچه مایکروسافت نه با Communication Workers of America و نه با Game Workers Alliance رابطه دارد، اسپنسر به وضوح گفت که از حق توسعه دهندگان بازی برای سازماندهی اتحادیه ها، به ویژه اتحادیه Raven Software حمایت می کند، زیرا می داند که Activision Blizzard آن را به رسمیت نمی شناسد.

اسپنسر گفت: «هنگامی که قرارداد بسته شود، ما کاملاً از [یک] سازمان کارمندی که در محل موجود است حمایت خواهیم کرد. ما فکر می کنیم این حق کارمندان است و بخشی از رابطه بین یک شرکت و افرادی است که در شرکت کار می کنند. اما زمانی که توافق ایجاد شود، ما کاملا [اتحادیه] را به رسمیت خواهیم شناخت.»

تاثیر بیانیه چه بود؟

بیانیه اسپنسر سه روز پس از تشکیل اتحادیه Raven Software پس از رای 19-3 بیان می شود. اولین اتحادیه استودیو بازی های AAA در صنعت است. رای اتحادیه بلافاصله پس از آن صادر شد که هیئت ملی روابط کار (NLRB) دریافت که اکتیویژن بلیزارد به طور غیرقانونی کارکنان را تهدید کرد . همچنین اعلام کرد آنها سیاست رسانه های اجتماعی که با حقوق سازمانی کارمندان در تضاد است اجرا می کنند. ادعاهایی که شرکت آن را رد کرده است.

پس از اینکه استودیوی بازی‌های مستقل از راه دور Vodeo Games در دسامبر اتحادیه بازی‌های Vodeo را تشکیل داد، اتحادیه Raven Software دومین اتحادیه توسعه دهندگان بازی‌ در آمریکای شمالی است. این اتحادیه نماینده کارمندان تمام وقت و قراردادی است که در ایالات متحده و کانادا حضور دارند.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *