آیفون
آیفون

اپل 80 میلیون نمایشگر OLED برای خانواده آیفون 14 سفارش داده است

طبق یک گزارش، سامسونگ دیسپلی 80 میلیون پنل OLED را برای مدل‌های آیفون 14 عرضه خواهد کرد. آیفون14 از OLED های مبتنی بر ترانزیستور لایه نازک اکسید پلی کریستالی (LTPO) با دمای پایین (TFT) با بهره وری انرژی و با انتقال شارژ بالا و ثبات از شرکت سامسونگ تامین میشود. اپل چهار مدل جدید در سری آیفون 14 دارد که تجربیات نمایشگر متفاوتی دارند.

ETNews کره جنوبی به نقل از افراد آشنا به این موضوع گزارش می دهد که تولید و تحویل انبوه پنل های ارائه شده از Samsung Display قرار است در سه ماهه سوم سال جاری آغاز شود. انتظار می رود خانواده جدید آیفون در نیمه دوم سال، به زودی پس از تحویل اجزای کلیدی از جمله پنل های OLED، رونمایی شود.

از مجموع 80 میلیون دستگاه، سامسونگ دیسپلی 38.17 میلیون پنل را به طور خاص برای آیفون 14 و آیفون 14 پلاس عرضه خواهد کرد.

آیفون 14 با تاخیر عرضه میشود؟

آیفون 14 و آیفون 14 پلاس به ترتیب دارای نمایشگرهای 6.1 و 6.7 اینچی هستند. همچنین آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس در همان اندازه های صفحه نمایشی هستند که در دو مدل دیگر موجود است. هرچند با برخی تغییرات در سطح نمایشگر یک تجربه بهتر به کاربر ارائه میکند.

برخی گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که مدل‌های Pro این سری دارای ویژگی نمایشگر همیشه روشن هستند.

 Samsung Display با شرکت هایی از جمله Duksan Neolux، Solus Advanced Materials و Samsung SDI برای تولید و عرضه نمایشگرهای OLED خود شریک است. این شرکت به طور مشخص صفحه‌های OLED خود را از زمان عرضه آیفون X در سال 2017 در اختیار اپل قرار داده بود. این شرکت امسال بیشترین حجم نمایشگر را به لطف فروش رو به رشد مدل‌های اخیر آیفون عرضه کرده است.

در کنار سامسونگ دیسپلی، شرکت BOE چین نیز در رقابت برای تامین پنل‌های OLED برای مدل‌های آیفون 14 است. با این حال گمانه زنی می شود که این شرکت کره جنوبی از تولید همتای چینی خود پیشی بگیرد. احتمال دارد BOE این بار قرارداد خود را به دلیل برخی مشکلات تغییر طراحی از دست بدهد.

اپل به استفاده از پورت USB-C تن میدهد؟ 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *