آیپد او اس 16، تفاوت های آیپد و لپتاپ را به حداقل رساند!

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از گجت 360، آیپد او اس – سیستم عامل اپل برای تبلت های این شرکت – ظاهراً با به روز رسانی آینده آیپد او اس 16 یک رابط کاربری چندوظیفه ای اصلاح شده دریافت خواهد کرد. اپل آیپد را به عنوان جایگزین رایانه معرفی کرده است. با این حال سیستم عامل تبلت فاقد ویژگی های چندوظیفه ای ارائه شده در macOS است. انتظار داریم این شرکت جزئیات پیشرفت‌ها و ویژگی‌های جدیدی را که برای نسخه‌های آینده iOS، iPadOS، macOS، tvOS و watchOS در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی خود (WWDC) که در 6 ژوئن آغاز می‌شود، اعلام کند.

قبل از سخنرانی WWDC که برای 6 ژوئن، گزارشی توسط مارک گورمن از بلومبرگ با استناد به منابع ناشناس بیان می کند که اپل با به روز رسانی آیپد او اس 16 “تغییرات قابل توجهی” را در  رابط کاربری چندوظیفه ای ایجاد خواهد کرد. رابط کاربری چندوظیفه ای بهبود یافته به کاربران کمک خواهد کرد تا به راحتی بین کارها جابجا شوند. به گفته Gurman، انتظار می‌رود یکی از «بزرگ‌ترین ارتقاها» اعلام‌شده در WWDC باشد.

آی پد او اس 16
آیپد او اس 16

باز کردن چند پنجره همزمان!

آیپد او اس 16 اپل قابلیت دارد تا پنجره‌های برنامه را تغییر اندازه دهید و همزمان از چندین برنامه استفاده کنید. در آیپد او اس 16، کاربران می‌توانند برنامه‌ها را در Split View باز کنند.این قابلیت به آن‌ها اجازه می‌دهد به طور همزمان روی دو برنامه کار کنند، و سومین برنامه را در نمای کناری قرار دهند. توانایی تغییر اندازه پنجره های برنامه می تواند تجربه چندوظیفه ای در آیپد او اس 16 را به سیستم عامل دسکتاپ نزدیکتر کند.

اپل مدل‌های آی‌پد را با نمایشگرهای بزرگ ارائه می‌کند که از چیپست M1 آن پشتیبانی می‌کنند. بنابراین ممکن است اپل به کاربران اجازه دهد چندین برنامه را به طور همزمان مشاهده و اجرا کنند. در گذشته، اپل، آی‌پد را به عنوان رقیب لپ‌تاپ معرفی کرده بود و لوازم جانبی مانند کیبورد جادویی را عرضه می‌کرد.

اپل هنوز هیچ بهبود برنامه ریزی شده ای را برای رابط کاربری چندوظیفه ای در آیپد او اس 16 اعلام نکرده است. پس از اعلام به روز رسانی، اپل معمولاً نسخه های بتا اولیه را برای توسعه دهندگان و در طول هفته آینده منتشر می کند. آزمایش کنندگان بتا عمومی می توانند در آن شرکت کنند. در همین حال، انتظار می‌رود که نسخه‌های پایدار سیستم عامل ها در اواخر سال جاری میلادی، حدود سپتامبر، بر اساس برنامه زمان‌بندی انتشار این شرکت در چند سال گذشته، وارد بازار شوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *