Apple wwdc
Apple wwdc

iOS جدید برای کدام گوشی ها در دسترس است؟

اپل پس از معرفی نسخه جدید iOS تأیید کرد که iOS 16 به مدل های آیفون قدیمی تر از آیفون 8 راه نخواهد یافت. واضحه که اگر آیفون 7، آیفون 6s یا آیفون SE اصلی داشته باشید، نمی‌توانید iOS 16 را نصب کنید. هر دو نسخه جدید iOS و watchOS – در کنار iPadOS 16 و macOS 13 Ventura – برای آزمایش تحت نسخه‌های بتا عمومی در ماه جولای در دسترس خواهند بود و به‌عنوان به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار رایگان برای سخت‌افزار واجد شرایط حوالی شهریور سال جاری منتشر میشه.

همانطور که در سایت پیش نمایش iOS 16 گفتن، نرم افزار جدید با آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس، آیفون 7، آیفون 7 پلاس و آیفون SE سازگاری ندارد. لیست مدل‌های سازگار برای به‌روزرسانی iOS 16 با آیفون 8 و آیفون SE (2020) شروع می‌شود. آیفون 8 که در سال 2017 معرفی شد، قدیمی ترین مدل در لیست دستگاه های واجد شرایط برای iOS 16 است.

سری آیفون 6s در سال 2015 عرضه شد، در حالی که مدل های آیفون 7 و آیفون SE در سال 2016 عرضه شدند.

Apple WWDC
Apple WWDC

با این حال، با وجود تاریخ‌گذاری، همه این مدل‌ها سال گذشته iOS 15 را دریافت کردند. این برخلاف رفتار سازندگان مختلف گوشی‌های هوشمند اندرویدی با کاربران فعلی خود است. آنها اغلب از پشتیبانی به‌روزرسانی نرم‌افزار برای مدل‌های قدیمی‌تر خود استفاده می‌کنند. با این وجود، شرکت‌هایی از جمله گوگل و سامسونگ با قول به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری تا چهار سال و به‌روزرسانی‌های امنیتی تا پنج سال برای مدل‌های منتخب خود، شروع به ایجاد تغییر در این زمینه کرده‌اند.

بقیه دستگاه ها چی پس؟

فهرست دستگاه‌هایی که واجد شرایط دریافت iOS 16 نیستند، آی‌پاد تاچ (نسل هفتم) را نیز شامل می‌شود – آی‌پاد آخرین نسل. آی پاد تاچ (نسل هفتم) نسبتا دیرتر در می 2019 معرفی شد.

اپل در وب سایت خود تایید کرده است که اپل واچ سری 3 آپدیت watchOS 9 را دریافت نخواهد کرد. این مدل خاص در سال 2017 عرضه شد و سال گذشته WatchOS 8 را دریافت کرد.

با عدم واجد شرایط بودن اپل واچ سری 3 برای به روز رسانی، اپل واچ سری 4 به قدیمی ترین مدل در خانواده اپل واچ تبدیل شده است که watchOS 9 را دریافت می کند.

اگر صاحب هر یک از دستگاه‌های قدیمی اپل هستید، اکنونمجبور هستید که برای دریافت آخرین تجربه نرم‌افزاری، به سخت‌افزار جدیدتر ارتقا دهید. اما با این وجود، انتظار می‌رود اپل به ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی برای برخی از دستگاه‌هایی که واجد شرایط دریافت آخرین نرم‌افزار نیستند، ادامه دهد.

به طور جداگانه، اپل در سخنرانی خود در WWDC 2022 در روز دوشنبه اعلام کرد که نسخه های بتا عمومی iOS 16، iPadOS 16، watchOS 9 و macOS Ventura در ماه جولای برای آزمایش در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت. با این حال، تاریخ دقیق انتشار هنوز مشخص نشده است.(احتمالا حوالی شهریور میاد! الان آپدیت نکنیدا!)

حال کردی اینارم بخون

معرفی ios جدید در رویداد اپل

امکانات خاص ios جدید

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *