معرفی رمزارز ایپ کوین (Ape Coin)

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی رمز ارز ایپ کوین (Ape Coin) بپردازیم. در ادامه با دراگون موبایل همراه باشید.

Ape Coin

رمز ارز ایپ کوین (Ape Coin) چیست؟

واژه Ape به معنای میمون یا بوزینه است و نمادش نیز سر میمون است. ایپ کوین یک توکن ERC-20 بر بستر اتریوم است که از 19 مارس سال 2021 به‌صورت ایردراپ توزیع شد. بسیاری از صرافی‌های مشهور ارز دیجیتال این توکن را تقریباً بالافاصله به پلتفرم خود اضافه کردند.

*هم اکنون مقاله معرفی رمزارز کیشو اینو را در سایت دراگون موبایل بخوانید*

هدف از ساخت ایپ کوین چیست؟

در واقع ایپ کوین (Ape Coin) توکن و رمزارز حاکمیتی اکوسیستم Bored Ape Yacht Club یا به اختصار BAYC است. مجموعه های NFT های این اکوسیستم میان تمامی مجموعه‌های NFT ها شاید مشهورترین و محبوب‌ترین باشد.

کلکسیون BAYC اولین بار در آوریل 2021 میمون‌هایی کسل و منحصر به فرد را در بستر اتریوم به تصویر کشیده که در نوع خود بسیار محبوب است. همانطور که گفته شد در مارس 2021 رمزارز حاکمیتی خود را به نام Ape Coin منتشر و آنرا میان سرمایه‌گذاران خود و خریداران NFT های Bored Ape Kennel و Mutant Ape Yacht تقسیم کرد.
در این ایردراپ دارندگان NFTهای BAYC می‌توانستند توکن‌های ایپ کوین را به رایگان دریافت کرده و آن را نگه داشته یا بفروشند. با توجه به سابقه جذاب این میمون‌ها در دنیای NFT، توجهات به این توکن نیز جلب شد و خریداران زیادی این توکن‌ها را خریده و در نتیجه قیمت آن تنها در چند روز پس از معرفی ۱۲ برابر شد.

*هم اکنون مقاله معرفی رمز ارز دوج کوین را در سایت دراگون موبایل بخوانید*

بنیانگذار ایپ کوین چه کسی است؟

به گفته وب‌سایت ایپ کوین، این رمزارز توسط ApeCoin DAO ساخته شده است. اما شرکت اصلی پشت BAYC شرکتی با نام یوگا لبز (Yuga Labs) است که در ایالت دلاوِر آمریکا ثبت گردیده است. دائو ایپ کوین یک سازمان خودگردان غیر متمرکز است که تمام هولدرهای این ارز دیجیتال می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی آن شرکت کنند.

 

*مقاله آموزشی معرفی کامل پروژه‌های دائو (DAO) را هم اکنون در دراگون موبایل بخوانید*

ویژگی های ایپ کوین (Ape Coin):

  • این رمزارز بومی و حاکمیتی اکوسیستم Ape درواقع به عنوان روشی برای رای گیری در تصمیم‌های این پروتکل نیز عمل میکند؛ به این صورت که پس از رای دهی اعضای دائو (DAO) به طرح‌های پیشنهادی جامعه خود، هولدرها نسبت به این مسائل تصمیم گیری می‌کنند.
  • کل تعداد توکن های APE در مقدار ثابت ۱ میلیارد است و این مقدار توکن به هیچ روشی قابل افزایش نیست. علاوه بر آن، کنترل عرضه به روش توکن سوزی و کاهش عرضه نیز در دستور کار توسعه دهندگان آن نیست.
  • تمام پروتکل Ape بر روی بستر ERC-20 قرار دارد. ایمنی آن نیز توسط مکانیسم اثبات کار (POW) اتریوم تامین می‌شود.
  • یکی از روش های به دست آوردن این رمزارز به وسیله بازی موبایلی Benji Bananas است که به نوعی ایپ کوین را به یک رمز ارز متاورسی تبدیل کرده است.
  • در حالت عادی دسترسی به بخش هایی از اکوسیستم Ape وجود ندارد اما هولدرهای این رمزارز می‌توانند به بخش هایی نظیر رویدادها، بازی‌ها و … دسترسی پیدا کنند.

 

همچنین می‌توانید قیمت لحظه‌ای ApeCoin را از اینجا دنبال کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *