قابلیت های کنترلی جدید در اینستاگرام

اخیراً هشت شکایت از متا مطرح شده در مورد مضر بودن پلتفرم های متا برای نوجوانان!سر همین متا کنترل‌های بیشتری رو برای والدین در اینستاگرام قرارداده تا نوجوون ها شیطونی نکنن!

روز سه‌شنبه، متا مجموعه‌ای از «ابزار های کنترل» را برای نوجوانان و والدین آنها معرفی کرد تا به تنظیم بهتر مصرف محتوا در اینستاگرام کمک کنه. اینستاگرام یکی از پلتفرم هاییه که راجع بهش شکایت علیه متا شکایت کردن.

اینستاگرام فهرستی از ویژگی‌های جدید را برای والدین و نوجوون ها ارائه کرده تا به اطمینان از تجربه ایمن‌تر در این پلتفرم و استفاده نوجوون ها از این پلتفرم کمک کنه. (نمیخواد مشتری از دست بده!).

ابزار های کنترل نوجوانان
ابزار های کنترل نوجوانان

ویژگی های کنترلی جدید:

  • والدین می تونن برای فعال کردن ابزار نظارت برای نوجووناشون دعوت نامه بفرستن. پیش از این، نوجوانان مجبور بودند برای والدین خود دعوت نامه بفرستند. اکنون والدین می‌توانند دعوت‌نامه‌هایی را برای درخواست فعال کردن ابزارهای نظارت ارسال کنند. (فکر کن برات دعوت نامه بیاد که میخوایم کنترلت کنیم! تو هم با آغوش باز بپذیری!!!!)
  • والدین می‌تونن اطلاعات بیشتری درباره حساب‌ها یا پست‌هایی که نوجوانشان ریپورت کرده، مشاهده کنن. اگر یک نوجوان حساب یا پستی را ریپورت کنه، والدین می‌تونن ببینن چه کسی ریپورت شده و نوع مشکلی که گزارش شده چیه. (اینکارا چیه!)
  • والدین می تونن مدت زمانی رو که می خوان «استفاده نوجوان خود از اینستاگرام را محدود کنند» برنامه ریزی کنن.(خداروشکر زمان ما اینستاگرام نبود!). والدین می‌تونن محدودیت‌های زمانی و زمان‌بندی را از اینستاگرام تعیین کنن که بچه هاشون در آن‌ها مجاز به استفاده از اینستاگرام نیستند.(خب میره واتس‌اپ!)
  • اعلان برنامه جدید “تار زدن”!(مگه مرد عنکبوتیه!) این اعلان‌ها به کاربران نوجوون پیشنهاد می‌کنه که دیگه به مشاهده ی موضوع تو اکسپلور ادامه ندن،بهتره موضوع دیگری را مشاهده کنن.(استغفرالله)
  • یادآوری‌های جدیدی که به نوجوانان میگه ویژگی Take a Break را فعال کنن. اینستاگرام قابلیت Take a Break رو در دسامبر سال گذشته راه اندازی کرد. این ویژگی پیشنهادی ر. نشان می دهد که یک کاربر معین در صورتی که مدتی است در حال پیمایش است، از اینستاگرام فاصله بگیره.(چیه همش سرتون تو گوشیه!) همچنین پیشنهاد می‌کنه که کاربران با فعال کردن یادآوری‌ها، «در آینده استراحت بیشتری داشته باشند». اینستاگرام این یادآورهای جدید را اضافه می کنه که به کاربران نوجوون پیشنهاد کنه تا «وقتی برای مدتی در Reels پیمایش می کنن» ویژگی Take a Break را فعال کنن.

اینارم بخون باحاله:

بروز رسانی کروم از نون شب واجب تره!

حضور ایلان ماسک در جلسه این هفته توییتر

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *