powerbank(Dragonmobir)
powerbank(Dragonmobir)

چگونه بهترین پاوربانک را بخریم!

بهترین پاور بانک ها چه ویژگی هایی دارند؟؟ این بسته‌های باتری می‌توانند تقریباً هر چیزی را تامین کنند، از تلفن هوشمند و تبلت شما گرفته تا لپ‌تاپ و کنسول‌های بازی قابل حمل. با این حال، آنها در درجه اول موبایل ها و دستگاه های ارتباطی را هدف قرار می دهند.برای دیدن ادامه آموزش با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

  • بسیاری می توانند دستگاهی مانند گوشی هوشمند شما را چندین بار شارژ کنند.
  • بسیاری می توانند تعدادی دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند (به عنوان مثال دو گوشی هوشمند، یک گوشی هوشمند و یک تبلت، یا یک تبلت، گوشی هوشمند و لپ تاپ).
  • آنها می‌توانند اکثر تبلت‌ها و دستگاه‌های دیگر مانند بلندگوهای قابل حمل، هدفون‌های بی‌سیم و دوربین‌های کامپکت را شارژ کنند.
  • بسیاری از پاوربانک‌های دارای USB-C می‌توانند Nintendo Switch و دیگر دستگاه‌های بازی دستی را شارژ کنند.
  • برخی از مدل‌ها به اندازه کافی برای تغذیه لپ‌تاپ‌ها غرغر می‌کنند، اما اگر بدون دسترسی به نقطه برق گرفتار شوید یا شارژر لپ‌تاپ خود را فراموش کنید،
  • این کار را توصیه می‌کنیم. در مواقع اضطراری مفید است، اما جایگزینی برای منبع تغذیه خارجی استاندارد شما نیست.

اندازه، شکل، وزن و ظرفیت اصلی ترین مواردی است که هنگام خرید بهترین پاوربانک باید در نظر بگیرید. یک نشانه خوب روشن از توان موجود نیز مفید است، در برخی از مدل‌ها به جای نوارها، نمایشگر دیجیتالی نشان داده می‌شود (مثلاً “۸۰٪ باقی مانده”).

چه ظرفیتی نیاز دارم؟

ظرفیت، که به صورت میلی آمپر ساعت (mAh) نشان داده می‌شود، نشان‌دهنده تقریبی قابلیت‌های شارژ است – هر چه این عدد بیشتر باشد، قبل از اتمام آب پاوربانک، توان بیشتری به دستگاه شما می‌رساند. سعی کنید پاوربانکی پیدا کنید که بتواند حداقل دو بار قبل از نیاز به شارژ گوشی هوشمند شما را به طور کامل شارژ کند، زیرا این کار باید هر بار یک تا دو روز شما را تحت پوشش قرار دهد.

پاوربانک ها می توانند از یک بار شارژ (3000 میلی آمپر ساعت) تا بیش از (20000 میلی آمپر ساعت) متغیر باشند، و اکثر جدیدترین تلفن های هوشمند دارای باتری با حدود 3000 میلی آمپر ساعت هستند. یک پاوربانک 10000 میلی آمپری باید بتواند گوشی هوشمند را تا سه بار و یک پاوربانک 20000 میلی آمپر ساعتی بیش از 6 بار شارژ کند.

اندازه و وزن

اندازه و وزن به طور کلی با ظرفیت میلی آمپر ساعت افزایش می یابد. در حالی که یک مدل 20000 میلی آمپر ساعتی ممکن است گزینه ای مفید به نظر برسد، ممکن است برای جیب یا کیف شما خیلی بزرگ باشد.

اگر به دنبال شارژ نگه داشتن گوشی خود در یک جشنواره موسیقی یک روزه، پیک نیک یا در طول شب هستید، مدل جیبی با حداقل 6000 تا 10000 میلی آمپر ساعت را بررسی کنید.

موقعیت‌های دیگر، مانند پیاده‌روی‌هایی که شما را برای چند روز از قدرت دور می‌کنند، ممکن است به مدل‌های بزرگ‌تر نیاز داشته باشند، اما این مدل‌ها معمولا برای اکثر جیب‌ها خیلی بزرگ هستند.

شکل و استایل

اگر قصد دارید بهترین پاوربانک را در یک کیسه حمل کنید، این مسئله چندان مشکلی نیست. با این حال، اشکال عجیب و غریب و طرح های حجیم ممکن است برای جیب شما ناراحت کننده باشد. سعی کنید دستگاهی را پیدا کنید که اندازه و شکل آن شبیه به گوشی هوشمند باشد.

چگونه دستگاه خود را به پاور بانک وصل کنم؟

اکثر پاوربانک ها حداقل یکی از این ورودی های شارژ را خواهند داشت:

USB-A: پورت مستطیلی شکل که اساساً در هر لپ تاپ، هارد دیسک، تلویزیون و غیره در 15 سال گذشته تعبیه شده است.

Micro/mini-USB: نوع USB مینیاتوری که معمولاً در گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های قابل حمل استفاده می‌شود.

USB-C: نسخه جدید و جمع و جور USB-A که قابلیت چرخش را نیز دارد، بنابراین لازم نیست نگران قرار دادن آن به روش صحیح باشید. به دلیل اندازه و تطبیق پذیری آن، جایگاهی در میان تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و لپ تاپ به دست آورده است.

بی‌سیم: تعداد کمی از مدل‌ها به شما امکان شارژ بی‌سیم را با قرار دادن گوشی هوشمند خود روی پاور بانک می‌دهند. برای این کار، گوشی شما باید از شارژ بی سیم نیز پشتیبانی کند.

میان‌افزار USB که در زیر سطح اجرا می‌شود به ورودی‌ها می‌گوید که چه کاری انجام دهند، مثلاً چه مقدار داده، قدرت و سرعت می‌تواند از طریق کابل عبور کند. این شامل «شارژ سریع» است که یکی از ویژگی‌های محبوب پاوربانک‌ها است.

شارژ سریع

برای اینکه بتوانید با موفقیت یک دستگاه را سریع شارژ کنید، به سه چیز نیاز دارید:

یک پاوربانک سازگار
یک کابل سازگار
دستگاهی که شارژ سریع را می پذیرد
بهترین پاوربانک – اگر شارژ سریع با پاوربانک و کابل همراه آن تبلیغ شود، دو نکته اول یک شرط مطمئن است، بنابراین واقعاً به این بستگی دارد که آیا دستگاه شما مدار لازم را دارد یا خیر. اگر نه، می‌توانید برای ویژگی‌ای که نمی‌توانید از آن استفاده کنید، هزینه بیشتری پرداخت کنید.

مشخصات دستگاه خود را در وب سایت سازنده بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا شارژ سریع دارد یا خیر. اگر این اطلاعات در دسترس نیست، و اگر از یک دستگاه ارزان‌قیمت با اجزای پایه یا مدل قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، می‌توان فرض کرد که شارژ سریع ندارد.

پاوربانک چقدر طول می کشد تا دستگاه من را شارژ کند؟

بهترین پاوربانک ها – اکثر مدل ها می توانند یک دستگاه استاندارد 3000 میلی آمپر ساعتی مانند تلفن هوشمند را در حدود 90 دقیقه شارژ کنند. دیگر پرچم قرمز است. زمان شارژ مجدد پاوربانک چندان مشکل ساز نیست، زیرا می توانید آن را یک شبه به برق وصل کنید، اما سریعتر معمولاً بهتر است.

برای اینکه یک پاوربانک بتواند دستگاه شما را شارژ کند، چند چیز باید مطابقت داشته باشند. خروجی پاوربانک باید مطابق با الزامات دستگاهی باشد که می خواهید شارژ کنید. تلفن‌های هوشمند می‌توانند جریان کمی را شارژ کنند، تبلت‌ها به مقدار بیشتری نیاز دارند، در حالی که لپ‌تاپ‌ها و کنسول‌های دستی دوباره به جریان بیشتری نیاز دارند.

اگر خروجی مطابق یا بیشتر از خواسته های دستگاه باشد، در حین استفاده شارژ می شود. اگر خروجی نیازهای دستگاه را برآورده کند، یا فقط با کمبود مواجه شود، به آرامی عمر باتری افزایش می یابد، اما در حین استفاده شارژ نمی شود. در این مثال، پاوربانک در حال «تغذیه» دستگاه است، نه شارژ. اما اگر دستگاه خاموش باشد شارژ می شود.

آیا به USB-C نیاز دارم؟

بهترین پاوربانک – USB-C یک اتصال استاندارد است که در یک سال گذشته راه خود را به تعدادی از دستگاه ها باز کرده است. از نظر بصری، این نسخه فشرده USB-A با گوشه های گرد است. دو ویژگی جالب را در زمینه پاوربانک ها اضافه می کند (علاوه بر اتصال قابل چرخش آن).مانند یک درگاه شارژ سریع USB-A، USB-C فقط در صورتی کار می کند که شرایط را داشته باشد

  • می تواند شارژ را در هر دو جهت ارسال کند.
  • از شارژ سریع پشتیبانی می کند.

مانند یک درگاه شارژ سریع USB-A، USB-C فقط در صورتی کار می کند که شرایط راشده مطابقت داشته باشد. شما همچنین باید آن را به یک دستگاه دارای USB-C وصل کنید. اگر هیچ چیزی ندارید، پول خود را با پاوربانک USB-C هدر ندهید.

برای دریافت اموزش های بیشتر با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *