بررسی سریال خاندان اژدها – شجره نامه تارگرین

خاندان اژدها پیش درآمد سریال “بازی تاج و تخت” داستانی است که در واقع حدود 200 سال پیش از این سریال  پر طرفدار شبکه HBO رخ داده است. این بار جورج آر،آر مارتین در کتاب ” آتش و خون ” آغاز سلطنت تارگرین ها را روایت می کند.

در این پست می خواهیم کلیات سریال به همراه شجره نامه خاندان تارگرین را بررسی کنیم.

موضوع کلی

اولین سکانس این سریال تماشایی، آسمان آبی وستروس را نشان می دهد. در این زمان (حدود 172 سال پیش از تولد دنریس تارگرین) شاهد بهترین روزهای وستروس در این سریال هستیم. در همان اولین قسمت سریال حال و هوای سریال بازی تاج و تخت به خانه های ما باز می گردد. پرواز بر روی اژدها، خیانت اعضای یک خاندان، عیاشی و مستی، صحنه های دلخراش مثل برخورد تبر به صورت، سزارین های بدون بیهوشی و دست و پا و اعضای بریده شده.

داستان از آغاز سلطنت تارگرین ها تا سقوط سلسله را روایت می‌کند. 

کاراکترهای خاندان اژدها

  • رینیرا تارگرین

اپیزودهای یک تا پنجم این سریال به پرنسس رینیرا (با بازی میلی الکوک)، تنها فرزند پادشاه ویسریس اول (پدی کانسیدین) می‌پردازد. رینیرا یک دختر نوجوان قوی، جاه‌طلب و شجاع است و وارثی ایده‌آل خواهد بود، در این سریال یک شعار کلی وجود دارد که توسط یکی از مردان فیلم گفته میشود” خوشحالم که زن نیستم.” رینیرا نقطه عکس این باور رایج گذشته لردها  و مردان حکومت را اثبات می کند که تاج و تخت فقط مختص مردان است.

  • دیمون تارگرین

شاهزاده دیمون تارگرین یکی از اعضای خاندان تارگرین است. او پسر کوچکتر شاهزاده بائلون تارگرین و برادر پادشاه ویسریس اول تارگرین می باشد. دیمون همسر دوم رینیرا تارگرین،  پس از سر لینور ولاریون است. دیمون مرد عیاش و خوش گذرانی است که شخصیت زن ستیز و سادیستی دارد و می توان با قاطعیت گفت که تا پایان فصل شرور ترین و نفرت انگیز ترین فرد سریال است. مت اسمیت نقش دیمون را در این سریال بازی می کند. او با اینکه از پیروی از قانون امتناع میکند، اما نمی تواند به کلی نام خانوادگی اش را لکه دار کند.

  • آلیسنت های تاور

فرزند اوتو های تاور، یکی از فرزندان خاندان بزرگ های تاور است. او همسر دوم پادشاه ویسری اول تارگرین است. اوتو های تاور دست راست پادشاه جافری اول، ویسری اول و نوه ی او، اگون دوم است.ملکه آلیسنت تاور مادر اگون دوم نیز هست. آلیسنت های تاور از قسمتی از داستان به بعد تبدیل به یکی از مهمترین کاراکتر های شرور داستان میشود.

  •  کورلیس ولاریون

کورلیس ولاریون مشهور به لرد جزر و مد و رییس خاندان بزرگ ولاریون است. این خاندان رابطه دوستانه و نزدیکی با تارگرین ها دارند و ویژگی های ظاهری مانند موی نقره ای و چشمان بنفش دارند. استیو توسان، برای بازی در نقش کورلیس ولاریون -ملقب به مار آبی- انتخاب شده که یک رنگین پوست است. البته  انتخاب این بازیگر رنگین پوست واکنش های زیادی را در پی داشته است. اما عوامل سریال خاندان اژدها و کارگردان آن در این باره توضیح به خصوصی نداده اند.

  • کریستون کول

سر کریستون کول، شوالیه ی خاندان کول،عضو گروه شمشیر سفیدان و از بهترین شوالیه های هفت قلمرو میباشد. او به ویسریس اول و اگان دوم خدمت رسانی میکند. سر  کریستول کول یکی از جنجالی ترین شخصیت های داستان خاندان اژدها می باشد چرا که با انتخابی مهم باعث جنگ میان دو خاندان بزرگ میشود.

  • ویسریس اول

ویسریس تارگرین اول مهم ترین پادشاه داستان است. فردی که به روی تخت آهنین تکیه زده و به 7 قلمرو پادشاهی میکند. ویسریس اول مردی خوشرو است که از درگیری و جنگ بیزاری دارد . سخاوتمندی پادشاه ویسریس اول از ویژگی های بارز او بود . نام اژدهایش بالریون است. او از همسرش دوفرزند پسر و یک فرزند دختر به نام رینیرا داشت . دو فرزند پسر او در کودکی می میرند اما وینیرا زنده می ماند و زن قدرتمندی می شود. بعد ها ویسریس اول تصمیم گرفت برای بار دوم با زنی به نام آلیسنت های تاور از خاندانی دیگر ازدواج کند و از او پسران بسیاری داشت.

  • اوتو های تاور

اوتو هایتاور، پدر ملکه آلیسنت هایتاور و یک شوالیه بزرگ از خاندان بزرگ هایتاور است.  او دست راست سه پادشاه بزرگ  از جمله ویسریس اول و اگون دوم بود.

امیدواریم که از این پست درباره خاندان اژدها لذت برده باشید.

اگه دوست داشتید از مطالب زیر هم دیدن کنید:

5 مورد از بهترین فیلم های آنا د آرماس

پاندای کونگ فو کار ۴ معرفی شد

شجره نامه خاندان تارگرین

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *