harry-potter
harry-potter

10 فیلم مانند هری پاتر که باید حتما ببینید!!

به عنوان یکی از محبوب ترین و تاثیرگذارترین فرنچایزهای تمام دوران، فیلم های هری پاتر چیزی است که بینندگان در هر سنی عاشق آن شده اند. با این حال، برای برخی، این چیزی بیش از یک مجموعه کتاب به فیلم است. این یک شخصیت است تعیین خانه هاگوارتز تقریباً مترادف با طالع بینی، مایرز-بریگز و انیاگرام در هنگام شناسایی خود شده است. یافتن حماسه ای با تأثیر فرهنگی مشابه دشوار تا غیرممکن است. شگفتی کنجکاو و جادویی کل داستان چیزی است که مخاطبان را به سمت جذابیت خود کشانده است. و رویاپردازان را برانگیخته است که آرزو کنند کاش می توانستند در دنیای جادوگران فقط برای تجربه آن وجود داشته باشند. برای دریافت ادامه بررسی این فیلم ها با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

عواملی از این قبیل هستند که یافتن فیلم‌هایی را بسیار چالش برانگیز می‌کند که حتی به هری پاتر بودن نزدیک هستند، اما آن‌ها وجود دارند. در حالی که سری پاتر حکمرانی می کند، برخی از فیلم های موجود در این فهرست کار بزرگی را در ساختن جهان انجام می دهند و آنها را به دنیای مترادف جادویی اضافه می کنند. بدون مقدمه، در اینجا فیلم هایی مانند هری پاتر وجود دارد که اگر به جادوی بیشتری در زندگی خود نیاز دارید، ارزش دیدن دارند.

The Sorcerer’s Apprentice (2010)

در حالی که لزوما از همه نظر فیلم خوبی به حساب نمی آید، شاگرد جادوگر یک فیلم سرگرم کننده برای جوانانی است که به دنبال یک داستان ماجراجویی باحال هستند. بالتازار بلیک (نیکلاس کیج) یکی از سه شاگرد جادوگر معروف، مرلین است، اما مجبور است در طول صدها سال به دنبال جانشین واقعی مرلین بگردد. با توجه به اینکه زمان بسیار کمتری برای ساختن دنیای داستانی برای این فیلم وجود داشت، داستان هنوز به اندازه کافی جالب است که بیننده را درگیر نگه دارد، به خصوص اگر از تماشای نیکلاس کیج لذت می برد که کاری را که انجام می دهد (در این مورد: بازی جذاب و در عین حال سرگرم کننده).

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (2010):

یکی از لذت‌بخش‌ترین نمونه‌های این فهرست، که می‌توان آن را یک فیلم کودکانه در نظر گرفت، پرسی جکسون و المپیک‌ها: دزد رعد و برق است. این فیلم همچنین از یک مجموعه کتاب محبوب بزرگسالان جوان اقتباس شده است، اگرچه به اندازه هری پاتر محبوبیت جهانی نداشت. داستان به این شرح است که پسر جوانی به نام پرسی (لوگان لرمن) متوجه می شود که او از نوادگان یک خدای یونانی است که متهم به دزدیدن صاعقه زئوس شده است و او را به سفری برای خودیابی در برابر برخی از دشمنان اسطوره ای کلاسیک می فرستد.

در حالی که این فیلم قطعاً برای کودکان تا بزرگسالان جوان ساخته شده است، از داستان به شیوه ای شگفت انگیز هوشمندانه و لذت بخش استفاده می شود که اساطیر یونان را به شیوه ای سرگرم کننده مدرن می کند. فیلم دومی نیز به نام پرسی جکسون: دریای هیولاها وجود دارد، اما اقتباس های سینمایی به همین جا ختم می شود.

Howl’s Moving Castle (2004):

یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین فیلم‌های این فهرست، Howl’s Moving Castle است: یک داستان انیمیشنی فوق‌العاده جادویی و بدیع از ذهن هایائو میازاکی که دنیای جدیدی از شخصیت‌ها و موجودات پیچیده و دوست‌داشتنی را ایجاد می‌کند. هنگامی که سوفی جوان و ترسو توسط یک جادوگر مورد نفرین قرار می گیرد تا یک زن مسن باشد، به طور تصادفی به جادوگر جوان سرسخت و بی پروا به نام هاول برخورد می کند که بی تفاوت او را به عنوان یک خانه دار در قلعه مسحور قدم زدن خود می گیرد. در حالی که مضامین و تصاویر گاهی اوقات کمی آزاردهنده‌تر و بزرگسالانه‌تر می‌شوند، پیرنگ‌های فرعی متعدد و قواعد اصلی برای جذب تقریباً هر بیننده‌ای به این داستان شگفت‌انگیز کافی است.

Seventh Son (2014):

در چیزی که برخی می توانند آن را داستانی کاملا غیر ضروری و پیچیده از اتفاقات تصادفی و جادویی بدانند، Seventh Son هنوز برخی از جزئیات لذت بخش را حفظ کرده است که ارزش کشف آن را دارد. هنگامی که ملکه جادوگر شیطانی، مادر مالکین (جولیان مور) از زندانی که استاد گرگوری (جف بریجز) او را در آن قرار داده فرار می کند، باید شاگرد دیگری را استخدام کند – هفتمین پسر پسر هفتم – تا پیشگویی را محقق کند و یک بار برای همیشه او را نابود کند. همه. اگرچه داستان کمی سازمان‌دهی نشده است و داستان با شکاف‌هایی پر شده است، اما شخصیت‌ها و موجودات به اندازه‌ای اصیل هستند که توجه فرد را حفظ کنند.

Doctor Strange (2016):

فیلمی که احتمالاً از نظر موضوعی در این فهرست از هری پاتر دورتر است، دکتر استرنج وارد قلمرو مارول می شود که یک جهان جادویی را به داستان ابرقهرمانی تبدیل می کند. هنگامی که یک جراح مغز و اعصاب مبتکر به نام دکتر استفان استرنج (بندیکت کامبربچ) در یک تصادف رانندگی که زندگی را تغییر می‌دهد، به دنبال هنرهای عرفانی برای درمان خود می‌گردد، اما چیزهای بیشتری درباره خود و جهان به عنوان یک کل کشف می‌کند. مبانی سحر و جادو در این فیلم نسبتاً متفاوت است، با این حال احتمالات تصوری از آنچه جادو می تواند در چنین جهانی انجام دهد را نیز گسترش می دهد.

The Spiderwick Chronicles (2008):

The Spiderwick Chronicles بر اساس مجموعه کتاب‌های کودکانه به همین نام، هدف خود را برای سرگرم کردن مخاطبان هدف خود برآورده می‌کند: کودکان. وقتی خانواده گریس به املاک اسپایدرویک که قبلاً متعلق به پروفسور آرتور اسپایدرویک بود نقل مکان می‌کنند. متوجه می‌شوند که پس از برخورد با موجودات خارق‌العاده در جنگل نزدیک، ممکن است خویشاوند بزرگشان آنقدر که به نظر می‌رسید دیوانه نبوده باشد. در حالی که شخصیت‌های فیلم دقیقاً مانند دانش‌آموزان هاگوارتز از جادو استفاده نمی‌کنند. مفهوم یک دنیای جادویی به هم پیوسته همیشه وجود دارد، اگرچه کمی سرگرم‌ کننده است.

Matilda (1996):

اگر شخصیت هری پاتر مرتبط ترین و جالب ترین قسمت مجموعه فیلم برای بیننده بود. پس ماتیلدا احتمالاً فیلمی جذاب و لذت بخش برای تماشا خواهد بود. ماتیلدا (مارا ویلسون) یک دختر جوان بسیار باهوش و با استعداد، باید خانواده وحشتناک و بی ادب خود و مدیر مدرسه بی رحمانه خود را هدایت کند. اگرچه سحر و جادو با مقیاس مطلق مجموعه‌های هری پاتر مطابقت ندارد. ماتیلدا از قدرت‌های خود به شیوه‌های شیطنت‌آمیز و در عین حال مفیدی استفاده می‌کند که مرز انتقام‌جویانه است. همانطور که هری در تمام سری فیلم‌ها انجام می‌دهد.

Fantastic Beasts Series (2016-2022):

نزدیک‌ترین چیز در رابطه با چیز واقعی، مجموعه فیلم‌های Fantastic Beasts است. یک سری پیش درآمد که بر شخصیت‌های هری پاتر در اعماق قانون موجود تمرکز دارد. اگرچه فیلم اول تقریباً به طور کامل بر جادوگر معروف هافلپاف، نیوت اسکمندر .(ادی ردمین) و وسواس او نسبت به موجودات جادویی دنیای جادوگران تمرکز دارد. هنوز جادو و تاریخ هاگوارتز زیادی وجود دارد. با بازخوانی‌های جوان‌تر جادوگرانی مانند دامبلدور، گریندل‌والد بدنام و سایر نام‌های خانوادگی که باید شناخته شوند.

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016):

فیلم دیگری که بر اساس کتابی به همین نام ساختند. خانه دوشیزه پرگرین برای کودکان عجیب و غریب تیم برتون، احتمالاً از نظر دنیای داستانی بعد از مجموعه هری پاتر در رتبه دوم قرار دارد. روح گمراهی به نام جیکوب (آسا باترفیلد.) مسیر اسرارآمیز پدرش را دنبال می کند تا خانه دوشیزه پرگرین را برای کودکان عجیب و غریب کشف کند. جایی که زمان در آن متوقف شد. کودکان کمی بیش از حد عجیب و غریب هستند. و موجودات مرگبار همیشه در کمین هستند. مطمئناً یکی از وهم‌آورترین (اگر نگوییم) وهم‌آورترین فیلم‌های این فهرست است. می‌توان این داستان را به سادگی تصور کرد که انگار تیم برتون مسئول مجموعه هری پاتر است.

Stardust (2007):

اگرچه جادو محور اصلی این فیلم سرگرم کننده و جذاب نیست. اما Stardust مملو از شخصیت های عالی، مصیبت های تخیلی و ماجراجویی بی پایان است. تریستان تورن (چارلی کاکس) که از روستایی کوچک در مرز یک سرزمین جادویی آمد. وارد ماجراجویی می شود تا یک ستاره در حال سقوط را برای زنی که دوستش دارد، بازیابی کند.. اما با خیلی بیشتر از آن چیزی که برایش چانه زد بود، مواجه می شود. شخصیت‌های دوست‌داشتنی و متنوع این فیلم، بیشتر چیزهایی هستند که آن را فوق‌العاده می‌سازند. به همراه یک داستان فانتزی مهیج و رمانتیک که بینندگان را برای بازگشت دوباره به آن باز می‌گرداند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *