دستیار گوگل
دستیار گوگل

دستیار گوگل به قابلیت ذخیره صدا برای بهبود عملکرد مجهز میشود.

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از گجت 360 ظاهراً دستیار گوگل قرار است یک ویژگی جدید تشخیص گفتار شخصی سازی شده برای تشخیص بهتر صدای کاربر دریافت کند. طبق یک گزارش، چند رشته کد پنهان را در تکرارهای اخیر اپلیکیشن گوگل کشف شده است. این کدها نشان می دهد دستیار گوگل در حال کار بر روی تشخیص بهتر کلمات و نام های متداول کاربران است. تشخیص گفتار شخصی‌شده می‌تواند در تنظیمات دستیار گوگل با توضیحی ظاهر شود. این ویژگی ضبط‌های صوتی را در دستگاه ذخیره می‌کند تا به بهبود عملکرد دستیار کمک کند. گزارش شده است که صدا در دستگاه ذخیره میشود و می‌توان در هر زمان با خاموش کردن این ویژگی، آن را حذف کرد.

گزارش 9to5Google حاکی از آن است که گوگل امیدوار است ویژگی جدیدی به نام تشخیص گفتار شخصی شده را برای دستیار دیجیتالی که در اندروید است، معرفی کند. این ویژگی جدید به دستیار گوگل کمک می کند تا صدای کاربران را به شیوه ای بهتر تشخیص دهد و به یادگیری کلمات، نام ها و موارد دیگر کمک کند. این ویژگی اساساً به کاربران امکان می دهد صداهای ضبط شده خود را در تلفن خود ذخیره کنند تا به تشخیص آنچه به دستیار گوگل می گویند کمک کنند.

بهبود یادگیری ماشینی

طبق این گزارش، به نظر می‌رسد ویژگی آتی، پیشرفت‌های یادگیری ماشینی را فراتر از «Hey Google» گسترش می‌دهد، به‌ویژه در رابطه با نام‌هایی که صدای کاربر برای پیام‌رسانی مخاطبین استفاده می‌کند و همچنین به کلماتی که اغلب گفته می‌شود. این ویژگی احتمالاً امکان تشخیص پیشرفته تر دستورات و نام مخاطبین را فراهم می کند. با این حال، هنوز هیچ بازه زمانی مطمئن راه اندازی برای این ویژگی در دسترس نیست.

گوگل به کاربران این امکان را می‌دهد تا این ویژگی را غیرفعال کنند و داده‌های صوتی ذخیره شده روی گوشی خود را حذف کنند. فایل‌های صوتی تا زمانی که این ویژگی غیرفعال نشود، روی دستگاه باقی می‌مانند.

گوگل می گوید که اگر کاربر این ویژگی را خاموش کند، دستیار در تشخیص نام ها و سایر کلمات، دقت کمتری خواهد داشت. تمام صدایی که برای بهبود تشخیص گفتار استفاده می‌شود از این دستگاه حذف می‌شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *