Google Assistant
Google Assistant

دستیار گوگل «به زودی» پشتیبانی از برخی خدمات را متوقف میکند.

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از دیجیتال ترندز دستیار گوگل در چند ماه گذشته ویژگی‌های خود را از دست داده است. طبق صفحه پشتیبانی دستیار گوگل یادآورهای قابل تخصیص و یادآورهای مبتنی بر مکان «به زودی» از دسترس خارج می‌شوند. این ممکن است یک تغییر دشوار برای افرادی باشد که از زمان معرفی آنها در سال 2019 به ویژگی‌ها تکیه کرده‌اند.

یادآوری‌های قابل تخصیص یک راه عالی برای تقسیم وظایف بین گروه‌های مردم است زیرا تعداد تکالیف و اعلان‌های دریافتی افراد هنگام همکاری با دیگران را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، یادآوری‌های مبتنی بر موقعیت مکانی کمک مشابهی را ارائه می‌کردند، اما به جای اختصاص دادن هر اعلان به یک شخص، به همه افراد در یک منطقه خاص اجازه می‌داد تا وظایف را به اشتراک بگذارند. اکنون، هر دو ویژگی در تاریخ نامشخصی در آینده قطع خواهند شد.

گوگل به ما اطمینان می دهد که همچنان می توانید یادآورهای فردی را در چت گوگل و Gmail اختصاص دهید، اما این ویژگی در دستیار گوگل حذف خواهد شد. همچنین این گزینه را خواهید داشت که روال‌هایی را برای یک مکان تنظیم کنید، اما نه یادآوری برای افرادی که در آن مکان خاص هستند.

google Assistant
google Assistant

گوگل ویژگی های دیگری را هم کاهش می دهد

این به دنبال قطع قبلی ویژگی اسنپ شات دستیار گوگل است که برنامه ای بسیار پنهان تر از یادآورهای قابل تخصیص و یادآورهای مبتنی بر مکان بود. در حالی که انگیزه‌های کاهش ویژگی‌ها در حال حاضر نامشخص است، اما با اقدامات قبلی گوگل مطابقت دارد. به نظر می‌رسد این شرکت به سرعت برنامه‌ها، ویژگی‌ها و فناوری‌هایی را که در حال حاضر به آن‌ها علاقه‌ای ندارد، کاهش می‌دهد. بنابراین به نظر می‌رسد که تغییرات دستیار گوگل به سادگی در کادر «انجام شد» گوگل قرار می‌گیرد.

همه نشانه‌ها حاکی از این است که این قابلیتی است که گوگل دیگر نیازی به پشتیبانی آن نمی‌بیند. دسترسی کسانی که از یادآوری‌های تکلیف استفاده می‌کنند فعلاً کاملاً قطع نمی‌شود. اگرچه Google به عنوان جدول زمانی که دستیار پشتیبانی از ویژگی‌ها را متوقف می‌کند را مبهم ارائه می‌کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *