موزیلا فایرفاکس
موزیلا فایرفاکس

ابزار ترجمه فایرفاکس، به طور آفلاین هم میتواند صفحات وب را ترجمه کند!

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از گجت 360 افزونه ترجمه فایرفاکس توسط موزیلا منتشر شد. هدف این ابزار جدید توسعه یافته  ارائه گزینه ای است که مستقیماً برای ترجمه صفحات وب اجرا شود. همچنین حریم خصوصی آنها را نیز حفظ می کند. این افزونه با استفاده از منابع کامپیوتری کاربر، متن را به هر زبانی و از هر زبانی ترجمه می‌کند. این خدمت در حال حاضر برای ترجمه به هشت زبان در دسترس است و کار برای چهار زبان دیگر در حال انجام است.

طبق اعلام موزیلا، افزونه ترجمه فایرفاکس برای دانلود در فایرفاکس نایتلی، بتا و نسخه عمومی فایرفاکس در دسترس است. این ابزار ترجمه خودکار محتوای وب را که به صورت آفلاین و در دستگاه کاربر فراهم می کند. این پروژه با کنسرسیوم پروژه برگاموت، با هماهنگی دانشگاه ادینبورگ با شرکای دانشگاه چارلز در پراگ، دانشگاه شفیلد، دانشگاه تارتو و موزیلا توسعه یافت.

موزیلا می گوید که به ابزار ترجمه فایرفاکس دو ویژگی جدید اضافه کرده است. اولین مورد ترجمه فرم ها است. ویژگی دوم تخمین کیفیت ترجمه ها است که در آن ترجمه هایی با درصد خطای احتمالی بیشتر باید به طور خودکار در صفحه برجسته شوند تا کاربر از اشتباهات احتمالی مطلع شوند.

این ترجمه برای زبان‌هایی از جمله انگلیسی، اسپانیایی، استونیایی، آلمانی، چکی، بلغاری، نروژی بوکمال، پرتغالی و ایتالیایی در دسترس است. کار بر روی زبان هایی از جمله روسی، فارسی ، ایسلندی و نروژی نینورسک در حال انجام است.

در همین حال، گوگل ترنسلیت، بزرگترین رقیب آن، اکنون پشتیبانی ترجمه را برای مجموع 133 زبان مورد استفاده در سراسر جهان ارائه می دهد. در جریان رویداد اصلی Google I/O، این شرکت اعلام کرد که Google Translate از ۲۴ زبان جدید پشتیبانی می‌کند که توسط یادگیری ماشینی پشتیبانی می‌شوند.

مطالعه کنید:

دستیار گوگل به قابلیت ذخیره صدا برای بهبود عملکرد مجهز میشود
آیپد او اس ۱۶، تفاوت های آیپد و لپتاپ را به حداقل رساند!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *