توویتر
توویتر

آیا خرید توییتر توسط ایلان ماسک بالاخره نهایی میشود؟

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از گجت 360 گروه‌های غیرانتفاعی روز جمعه کمپینی را برای جلوگیری از خرید توییتر توسط ایلان ماسک راه‌اندازی کردند. خرید پیشنهادی بررسی‌شده توسط مقامات ضد کلاهبرداری ایالات متحده تایید شد. توییتر اعلام کرد که ماسک برای تصاحب این شرکت یک گام نزدیک‌تر به امضای قرارداد شد. قرارداد 44 میلیارد دلاری رئیس تسلا برای خصوصی کردن توییتر هنوز توسط سایر تنظیم‌کننده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و باید توسط سهامداران تأیید شود.

کمپین «توقف معامله» که توسط ائتلافی از گروه‌های غیرانتفاعی راه‌اندازی شده است، با هدف متوقف کردن این معامله است است. نیکول گیل، مدیر اجرایی Accountable Tech در بیانیه‌ای گفت: “ایلان ماسک گرگی است در لباس گوسفند. تصاحب توییتر توسط او با انگیزه شخصی و نارضایتی کاربران انجام می‌شود. اگر ما این معامله را متوقف نکنیم، او یک بلندگو به عوام فریب‌ها و افراط‌گرایان می‌دهد تا او را تشویق کنند. زیرا نفرت، آسیب و آزار بیشتری را برمی‌انگیزند.”

این کمپین شامل فشار به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و سایر آژانس‌ها برای بررسی دقیق همه چیز در مورد معامله خرید است. این ائتلاف همچنین برای متقاعد کردن سهامداران و تبلیغ‌کنندگان توییتر به مخالفت با خرید شرکت فناوری مستقر در سانفرانسیسکو توسط ماسک کار خواهد کرد. لیست بیش از دوازده سازمان درگیر در این کمپین شامل MoveOn، SumOfUs، Media Matters for America و مرکز مقابله با خشم دیجیتال است.

ایلان ماسک
ایلان ماسک

اعتراض سهامداران

ماسک پس از خرید 73.5 میلیون سهم در اوایل آوریل به یکی از سهامداران اصلی توییتر تبدیل شد. کمتر از دو هفته بعد او یک پیشنهاد خصمانه خرید را آغاز کرد. SEC از ماسک خواسته است توضیح دهد که چرا در بازه زمانی 10 روزه افزایش سهام خود در توییتر را فاش نکرده است. به خصوص اگر قصد خرید شرکت را داشته باشد. رگولاتورها در نامه ای گفته اند: “پاسخ شما باید از جمله به بیانیه های عمومی اخیر شما در پلتفرم توییتر در رابطه با توییتر، از جمله اظهاراتی که در مورد اینکه آیا توییتر به شدت به اصول آزادی بیان پایبند است یا خیر، توجه داشته باشد.”

ماسک همچنین با شکایت سهامدارانی مواجه است که او را متهم می‌کنند که قیمت سهام توییتر را پایین می‌آورد تا بتواند از پیشنهاد خرید خود فرار کند یا فضایی برای مذاکره در مورد تخفیف بدهد. این شکایت ادعا می کند که رئیس میلیاردر تسلا در توییتر و بیانیه هایی با هدف ایجاد شک و تردید در مورد این معامله اظهار نظر کرده است. این ادعا به دنبال وضعیت دعوای دسته جمعی است و از یک دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو می خواهد تا از اعتبار معامله حمایت کند و هر گونه خسارتی که طبق قانون مجاز است به سهامداران اعطا کند.

ماسک یک کاربر توییتر است که اظهارات جنجالی را در مورد رویدادهای جاری یا سایر شخصیت‌ها با اظهاراتی عجیب و غریب یا متمرکز بر تجارت منتشر می‌کند. او با تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار فدرال که پس از از هم پاشیدگی تلاش‌های ظاهراً برای خصوصی کردن تسلا در سال ۲۰۱۸، استفاده از رسانه‌های اجتماعی او را سرکوب کردند، برخورد کرده است.

بخوانید:

ابزار ترجمه فایرفاکس، به طور آفلاین هم میتواند صفحات وب را ترجمه کند!
دستیار گوگل به قابلیت ذخیره صدا برای بهبود عملکرد مجهز میشود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *