برنامه دوبی برای تبدیل شدن به قطب متاورس جهان!

از آنجایی که صنعت ارزهای دیجیتال و متاورس در سراسر جهان با سرعتی بی سابقه در حال گسترش است، مقامات دوبی به دنبال این هستند که پرجمعیت ترین شهر امارات متحده عربی (UAE) را وارد عصر جدیدی کنند. ولیعهد دوبی، شیخ حمدان بن محمد، طرح حمایت از 40,000 شغل مجازی در بخش متاورس، و همچنین افزودن 4 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی (GDP) امارات را راه اندازی کرده است.

به گزارش WAM news، خبرگزاری رسمی امارات متحده، هدف این استراتژی بر اساس دستاورد دبی در جذب بیش از 1000 شرکت در زمینه بلاک چین و متاورس است. همچنین دوبی اقدام به حمایت از 40000 شغل مجازی تا سال 2030 می‌کند. این امر اقتصاد دوبی را بیشتر تقویت کرده و از دیدگاه دولت امارات برای افزایش تعداد شرکت‌های بلاک چین به میزان پنج برابر تعداد فعلی تلاش خواهند کرد.

این روزها به نظر میرسد امارات تمام تلاش خود را می‌کند که نه تنها در حوزه متاورس بلکه در دیگر موضوعات مربوط به دارایی های دیجیتال و کریپتو خود را جزء ‌برترین کشورهای جهان قرار دهد. مواردی همچون صادر کردن مجوز دارایی‌های مجازی، باز شدن کانال کمک های مالی با ارزهای دیجیتال توسط خیریه محمدبن راشد و اعلام حمایت شرکت املاک داماک از پرداخت بیت کوین و اتریوم تنها گوشه‌ای از اقدامات اخیر در امارات است.

 

* بیشتر بخوانید: شاخص ترس و طمع چیست؟ *

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *