GRAPHIC-CARD
GRAPHIC-CARD

قبل از خرید هر کارت گرافیک 8 چیز را در نظر بگیرید!

آموزش خرید کارت گرافیک اعداد را به تصویر تبدیل می کند. امروزه اکثر CPU ها (واحدهای پردازش مرکزی) دارای یک کارت گرافیک (GPU) یکپارچه در سیستم هستند. این پردازنده‌های گرافیکی برای نمایش متن، گرافیک دوبعدی و ویندوز فوق‌العاده هستند، اما برای بازی یا سایر عملیات‌های بصری بسیار ایده‌آل نیستند. برای دریافت اموزش کامل با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

به همین دلیل، اگر از علاقه مندان به بازی، فیلمبرداری یا طراحی گرافیک هستید، به یک GPU اختصاصی برای نیازهای خود نیاز خواهید داشت. از آنجایی که پردازنده‌های گرافیکی یکی از گران‌ترین اجزای کامپیوتر هستند، باید اقدامات بیشتری را انجام دهید تا مطمئن شوید که یک کامپیوتر مناسب را خریداری می‌کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد خرید کارت گرافیک مناسب باید به هشت نکته توجه کرد.

  • قیمت
  • فضا و خنک کننده
  • قدرت
  • حافظه
  • پهنای باند
  • سرعت ساعت
  • عرض اتوبوس
  • هسته های سایه زن

خنک کننده:

GPU ها گرمای زیادی تولید می کنند. این خروجی گرما در مقدار TDP نمایش داده می شود که نقش زیادی در تصمیم گیری در مورد یک GPU مناسب دارد. اگر مقدار TDP شما بالا باشد، کامپیوتر شما به فن های بیشتری برای توزیع مناسب گرما نیاز دارد. از آنجایی که فن ها به فضای و قدرت اضافی نیاز دارند، مقدار TDP تفاوت ایجاد می کند.

برج‌های کامپیوتری کوچکتر به پردازنده‌های گرافیکی با مقادیر TDP پایین نیاز دارند، در حالی که برج‌های کامپیوتری بزرگ انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هیت سینک و پنکه برای خرید، مقاله وبلاگ ما را بررسی کنید Computer Cooling 101: آنچه کامپیوتر شما برای خنک ماندن نیاز دارد.

قدرت
جدا از در نظر گرفتن مقدار TDP به دلایل فضایی، همچنین باید به این فکر کنید که آیا منبع تغذیه شما دارای کانکتورهای 8 پین یا 6 پین کافی برای کارت گرافیک شما است یا خیر. شما به راحتی می توانید با خرید یک منبع تغذیه مناسب حداقل 80 پلاس برنز اطمینان حاصل کنید که این اتفاق می افتد.

حافظه:

اکثر کارت‌های گرافیک بین ۲ تا ۱۲ گیگابایت رم ویدیویی دارند. با این حال، بحث های زیادی در مورد میزان مورد نیاز برای عملکرد بهینه رایانه وجود دارد. برخی از انجمن ها می گویند که میزان حافظه مهم نیست، در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان یک نکته بسیار مهم در خرید کارت گرافیک یاد می کنند.

از آنجایی که حافظه کارت گرافیک دارای عملیات ضد aliasing (که لبه‌های ناهموار روی اشیاء را حذف می‌کند)، بافت‌ها و سایر عناصری که برای زنده‌کردن تصاویر شما استفاده می‌شوند، می‌گویند مهم است. حافظه ویدیویی نقش بسیار مهمی در کیفیت تصویر ایفا می کند زیرا به شما امکان می دهد بازی ها را با وضوح بالاتر انجام دهید.

پهنای باند:

اهمیت حافظه GPU برای برخی قابل بحث است، اما پهنای باند برای همه از اهمیت بالایی برخوردار است. پهنای باند مقدار حافظه ای است که GPU در هر زمان به آن دسترسی دارد.

وقتی یک GPU پهنای باند بیشتری داشته باشد، داده ها با سرعت بیشتری به هسته های سایه زن منتقل می شوند. نتیجه بازی ها و گرافیک های ویدیویی است که با وضوح یکپارچه اجرا می شوند.

برای درک پهنای باند، ابتدا باید نحوه عملکرد آن را درک کنید. پهنای باند زمانی تعیین می شود که سرعت حافظه و عرض گذرگاه با هم ترکیب شوند.

هسته های سایه زن:

پهنای باند به شدت تحت تاثیر هسته های سایه زن قرار می گیرد. (انویدیا و AMD به هسته های سایه زن چیزهای مختلفی می گویند. انویدیا به آنها هسته های CUDA و توسط AMD پردازنده های جریانی می گویند).

هسته های سایه بان با افزودن تنوع نور و تاریکی به اشیاء سه بعدی، گرافیک را زنده می کنند. هنگامی که یک کارت گرافیک دارای هسته های سایه زن بیشتری باشد، ارائه تصویر سریعتر و بهتری را ارائه می دهد. با این حال، مواقعی وجود دارد که پردازنده‌های گرافیکی با هسته‌های سایه‌زن کمتر در برخی بازی‌های ویدیویی بهتر عمل می‌کنند. هسته های سایه زن، پهنای باند، حافظه، قدرت، قیمت، فضا و خنک کننده همه مواردی هستند که قبل از خرید کارت گرافیک باید در نظر بگیرید. به همین ترتیب، همیشه عاقلانه است که به بررسی ها و فرم های آنلاین نیز نگاه کنید.

آموزش خرید کارت گرافیک – برای دریافت آموزش های مختلف و نکات بیشتر با دراگون موبایل همراه باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *