Chainsawman
Chainsawman

نقد و بررسی فصل اول Chainsaw Man : مرد اره برقی

Chainsaw Man – به راحتی می توان فراموش کرد که انسان اره برقی چقدر مورد انتظار بود. حتی قبل از اینکه یک فریم از انیمه نمایش داده شود، طرفداران پیش‌بینی می‌کردند که این انیمیشن یک کلاسیک فوری خواهد بود. اکنون که فصل اول به پایان رسیده است. مشخص است که اقتباس استودیو MAPPA آغاز یک دوره جدید برای انیمه ها نیست. و تغییری در بازی برای نمایش های اکشن شونن ایجاد نکرده است. با این حال، Chainsaw Man فصل اول فوق‌العاده مؤثری را ارائه داد که با یکی از بهترین مانگای شونن چند سال گذشته است! برای دریافت ادامه اخبار با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

فصل اول Chainsaw Man اقتباس از 38 فصل اول مانگای Tatsuki Fujimoto است که اساساً همه چیز در مورد تعیین شخصیت ها، پویایی و انگیزه های آنها و همچنین درگیری اصلی و شرور است. علیرغم یک سفارش کوتاه، مرد اره برقی زمین زیادی را با سرعت یک اره برقی تمام برقی پوشش داد. این نمایش هر چند دقیقه یک بار چیز جدیدی را معرفی می کند، خواه این یک شوخی خنده دار باشد، یک وقفه بصری فاحش، یک شخصیت جالب جدید، یک دعوای خونین یا فقط یک لحظه احساسی کوچک.

لحظات احساسی واقعی Chainsaw Man

و این لحظات احساسی است که نمایش بیش از همه می درخشد.  مرد اره برقی مملو از غم و جرات است، دنیایی الهام گرفته از ترسناک با داستان های پیچیده دارد، و سکانس های اکشنی دارد که باید برایشان بمیرید، اما چیزی که واقعاً آن را خاص می کند این است که قدرت سکوت را به گونه ای درک می کند که بیشتر به سینما شبیه است تا انیمه. . مانند Odd Taxi، در خانه با منظره تلویزیونی پرستیژ امروزی بیشتر از Jujutsu Kaisens و Demon Slayers جهان مطابقت دارد

با مهارت در زوایای خلاقانه دوربین، عکس های POV، ویرایش هوشمندانه، و تکنیک های بیشتری که به آن حس بصری می دهد. منحصر بفرد. یک صحنه ساده از آکی در بیمارستان را در نظر بگیرید، به عنوان مثال: دوربین روی صورت ثابت او می ماند و به ما اجازه می دهد در احساسات او غرق شویم، با انیمیشنی که در طول صحنه دعوا به همان اندازه روان و جزئی است، همه اینها قبل از اینکه او سرانجام خود را منتشر کند. عصبانیت و اندوه و شروع به گریه می کند.

چیزی متفاوت تر از انیمه های دیگ

Chainsaw Man برخلاف اکثریت قریب به اتفاق نمایش‌های شونن که در دبیرستان اتفاق می‌افتند، مرد اره‌ای برقی بیشتر یک سریال کمدی، ترسناک و اکشن است و مانند گانگ‌بازها عمل می‌کند.پویایی در اینجا مربوط به بهترین دوستان یا هم اتاقی ها نیست، بلکه پویایی همکاران، شرکا و حتی هم اتاقی ها است. دیدن دنجی، پاور و آکی که به آرامی به یکدیگر علاقه دارند و به یکدیگر اعتماد می کنند و نه فقط به این دلیل که کار آنها را مجبور به معاشرت می کند، بسیار رضایت بخش است.

البته، هنوز هم یک نمایش اکشن است و مرد اره برقی بیش از آن در این زمینه ارائه می دهد. صحنه‌های مبارزه خیره‌کننده، پویا و مملو از جرات هستند، اما در عین حال به جنبه‌های سینمایی نیز توجه دارند، با انتخاب زوایای دوربین در ساخت این جشنواره چیزی فراتر از یک جشن پانچ. آنها همچنین با اجتناب از کشش صحنه‌های مبارزه در چندین قسمت، انتظارات را زیر سوال می‌برند، در عوض آن‌قدر ارائه می‌کنند که بدون کاهش تنش، هیجان ایجاد کند.

آیا مرد اره برقی اوج داستان است؟ نه. هنوز نه. اما هر قسمت از سریال مرد اره برقی اوج است، و این تنها چیزی است که می توانیم بپرسیم.

خلاصه و حرف اخر….

Chainsaw Man فصل 1 یکی از پرطرفدارترین مانگای چند سال گذشته را با اقتباسی خارق‌العاده به روی پرده می‌آورد. که نه‌تنها عدالت را در مورد منبع اصلی رعایت می‌کند. بلکه فعالانه با تصاویری الهام‌گرفته از سینما به آن اضافه می‌کند که این موضوع را پوچ و ترسناک می‌سازد. دنیای خنده‌دار و خنده‌دار به‌طور باورنکردنی واقعی و قابل ارتباط است. خوب، به همان اندازه که داستان مردی با اره برقی برای دست می تواند واقعی و قابل ربط باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *