Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 2

نقد و بررسی بازی تک نفره Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2 در پنج سال دیگر، وقتی درباره Call of Duty: Modern Warfare 2 صحبت می‌کنیم. هیچ سردرگمی در مورد اینکه مردم به کدام یک از دو بازی مشترک این نام اشاره می‌کنند. وجود نخواهد داشت. به لطف داستانی بی‌درخشش. نوآوری‌های مکانیکی نامطلوب. و طراحی ماموریت تا حد زیادی کم‌کم. کمپین Call of Duty امسال یک اشتباه تاسف‌بار است که نه تنها با استانداردهای تعیین‌شده توسط همنام فراموش‌نشدنی خود در سال 2009. بلکه همچنین سلف خود در سال 2019 مطابقت ندارد.

در حالی که از نظر گرافیکی چشمگیر است. بازی گان‌پلی همچنان به روز است. و تلاش‌های خوشایند اما بسیار کوتاهی برای قدم گذاشتن در مسیر جدید وجود دارد. کمپین Modern Warfare 2 بیش از حد به تکرار پیروزی‌های Call of Dutys در گذشته متکی است تا ایجاد.( این نقد بررسی ترجمه یکی نقد و بررسی های معروفه پس اگه کلمه نا اشنایی دیدین دلیل ترجمه اس) برای دریافت ادامه نقد و بررسی از این بازی با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

کمپین شش ساعته

این کمپین شش ساعته شما را از خطوط مقدم  Call of Duty: Modern Warfare دور می کند و شما را در بیشتر دوره اجرا به مکزیک می برد. این به لطف اضافه شدن کارتل مواد مخدر لاس آلماس به لیست دشمنان است که دقیقاً همان نقش‌های کلیشه‌ای خسته را ایفا می‌کنند که در همه جا از Ghost Recon: Wildlands تا Bad Boys دیده‌اید.

کیفیت این داستان گامی قابل توجه نسبت به داستان قبلی خود است. جایی که Modern Warfare داستان‌های انسانی را که از اشغال نظامی پدید می‌آیند بررسی می‌کند و (به آرامی) قربانی کردن بخشی از اخلاق خود را برای محافظت از جهان غیرنظامی ارزیابی می‌کند.Modern Warfare 2 بیشتر به اقدامات گسترده‌تر و سطحی‌تر علاقه دارد. نتیجه کاراکترهای نازک کاغذ و گونگ هو و نتیجه ای است که به سختی از 30 دقیقه بعد قابل پیش بینی است. برای این فصل از کاترین بیگلو کمتر و بیشتر مایکل بی انتظار داشته باشید.

کیفیت این داستان یک گام قابل توجهی پایین تر از نسخه قبلی خود است.

البته این بدان معنا نیست که در حین گذر از آن داستان، هیجان‌های فوری و سطح پایه بیشتری پیدا نمی‌شود. مانند همیشه. Call of Duty در لبه فناوری گرافیکی پیشرفته قرار دارد و بنابراین عملاً از هر زاویه فوق العاده زیبا به نظر می رسد. در حالی که مکزیک مناظر دوست‌داشتنی زیادی دارد، یک بازدید کوتاه از آمستردام به لطف توجه بی‌نقص به جزئیات و جلوه‌های نورپردازی فوق‌العاده. واقعاً غرغر گرافیکی Modern Warfare 2 را نشان می‌دهد.

به همین ترتیب، همانطور که از Call of Duty انتظار دارید. عکسبرداری نیز مستقیماً از قفسه بالایی کشیده می شود. هندلینگ سلاح دقیق و ضربه‌گیر است و بازخورد بصری. فیزیکی و به‌ویژه صوتی در لیگی است که اکثر بازی‌های FPS فقط می‌توانند رویای آن را داشته باشند. مطمئناً باید به ویژه از اسلحه های تک تیرانداز و تهاجمی ستایش کرد که بهترین احساس را دارند. مجموعه‌ای از سلاح‌های به ظاهر بی‌پایان برای برداشتن وجود دارد که هر کدام از نظر بازخورد و فرم متفاوت هستند. اگرچه به ندرت طراحی ماموریت یک نوع را بر دیگری ترجیح می‌دهد تا جایی که دسته‌های مختلف اسلحه می‌توانند قابل تعویض باشند.

Call of Duty: Modern Warfare 2 درگیری های کوچک و واقع گرایانه

Modern Warfare 2 درگیری‌های رزمی کوچک‌تر و «واقع‌گرایانه‌تر» نسخه قبلی خود را دو برابر می‌کند. این باعث می شود که یک کمپین Call of Duty با ریتمی متمایز ایجاد شود. پاکسازی اتاق بسیار روشمندتر از شرکت در نبردهای پر هرج و مرج در مقیاس بزرگ است. این به تثبیت هویت سری Modern Warfare که راه‌اندازی مجدد شده است کمک می‌کند. اما به قیمت شدتی تمام می‌شود که به برخی از خاطره انگیزترین تیراندازی‌های بازی‌های اصلی دامن زده است.

من از این تغییر استقبال بیشتری می‌کنم اگر دشمنان زره‌دار اضافه نمی‌شدند. که قبل از اینکه بتوانید ضربه قاتل را وارد کنید. باید کلاه خود یا جلیقه‌هایشان شکسته شود. آنها در ابتدا شبیه توپ‌های منحنی سرگرم‌کننده هستند. اما به سرعت تبدیل به اسفنج‌های گلوله‌ای آزاردهنده می‌شوند که نه تنها کارایی رویکرد دیرینه دو ضربه برای کشتن Call of Duty را از بین می‌برند. بلکه هر یک از واقع‌گرایی را که در برخوردهای کوچکتر تلاش می‌کنند ایجاد کنند. از بین می‌برند.

تنوع ماموریت بالا

همانطور که انتظار دارید. طراحی ماموریت بسیار متنوع است و اغلب بر اساس یک مفهوم جدید ساخته شده است. آنهایی که بر روی الگوهای استانداردتر قرار می گیرند. با اهداف متعدد «حفظ خط» و سایر هزینه های عمومی دیگر. احساس ناتوانی و اغلب کاملاً ایستا می کنند. اگرچه خوشبختانه تعداد آنها در سطوح با هدف بهتر بیشتر است. اما در حالی که اکثر کمپین‌های توسعه‌دهنده Infinity Ward دارای یک ماموریت پوستر هستند (همه غلیظ. بدون روسی و خانه تمیز فقط سه مورد). Modern Warfare 2 تلاش می‌کند تا هر چیزی را به یاد ماندنی بسازد.

سطح مخفی کاری

بهترین تلاش آن تنها. سطح مخفی کاری است که در آن باید از یک شهر هزارتو مانند مملو از نگهبانان فرار کنید. با شروع کاملاً غیرمسلح. مواد را جمع‌آوری می‌کنید و انواع ابزارهای DIY – بمب‌های دود. مین‌های مسافرتی. ابزارهای شکستن قفل – را می‌سازید و از آنها برای رسیدن به خروجی استفاده می‌کنید. این تمام ویژگی‌های یک ماموریت ستاره‌ای Call of Duty را دارد

اما با این واقعیت که شخصیت شما آسیب دیده است و فقط می‌تواند با سرعت حلزون راه برود. به طرز ناامیدکننده‌ای تضعیف می‌شود. بافندگی بین گشت های نگهبانی را به یک کار طاقت فرسا تبدیل می کند و مدت 40 دقیقه آن مانند یک عمر به نظر می رسد. در جاهای دیگر. یک تعقیب و گریز سخت با ماشین وجود دارد که جایگزین ضعیفی برای نمایش استاپ Uncharted 4 است. و یک نفوذ مختصر اما سرگرم‌کننده به عمارت رئیس کارتل که یک لمس (بسیار) سبک هیتمن در آن وجود دارد. در حالی که سرباز مبدل شما با دشمنان شانه می‌شود.

احیای افتخارات گذشت

اما اکثریت Modern Warfare 2 راضی به احیای افتخارات گذشته هستند. دو ماموریت پشت سر هم وجود دارد که نسخه اصلی Modern Warfare’s Death From Above را تکرار می کند. که در آن شما انواع مهمات با کالیبر بالا را از یک کشتی تسلیحاتی در حال فرود می آورید. یکی دیگر می بیند که با طنین Crew Expendable به یک کشتی باری هجوم می آورید. در حالی که دیگری – البته – تکالیف کپی شده All Ghillied Up است. درست تا مخفی شدن در چمن ها در حالی که دشمنان از آنجا عبور می کنند. سپس ارجاعات متعددی به خانه تمیز سال 2019 وجود دارد. که شما را به آرامی از پله‌ها پشت سر دو متحد بالا می‌روید و هر وقت فرصتی پیش آمد. این چیزی است که کمی شبیه آلبوم «بهترین» است که توسط گروهی متفاوت و با اعتماد به نفس کمتر اجرا شده است.

Recon By Fire نشان می‌دهد که Infinity Ward کاملاً این توانایی را دارد که برخی از انتخاب‌ها را در برخوردها ببافد.

این بدان معنا نیست که هیچ شایستگی یا سرگرمی در این پوشش ها وجود ندارد. ماموریت‌های جنگی به لطف اهدافی که اغلب در نزدیکی غیرنظامیان قرار دارند. به دقت بسیار بیشتری نسبت به الهام‌شان نیاز دارند. و در نحوه استفاده از هر یک از سه نوع مهمات هواپیما. احساس عمدی‌تری وجود دارد. Dark Waters. سطح کشتی باری، از پوشش متحرک به خوبی استفاده می کند، زیرا کانتینرها روی عرشه مرطوب می لغزند و می لغزند. و Recon By Fire، ماموریت تک تیراندازی، یک کوله پشتی پر از ابزارهای مختلف را در اختیار شما قرار می دهد که درجه بیشتری از انتخاب تاکتیکی را برای پاکسازی ساختمان ها فراهم می کند. آیا درها را با مواد منفجره شکسته و در داخل می جنگید. یا یک نارنجک گاز اشک آور را در یک محور تهویه می اندازید تا دشمنان خود را مجبور کنید به بیرون بروند؟

سیستم کوله پشتی

من دوست داشتم از آن سیستم کوله پشتی در کل کمپین استفاده کنم. در حالی که من معتقدم که نقاط قوت Call of Duty کاملاً در طراحی سناریوی خطی است. Recon By Fire نشان می‌دهد که Infinity Ward کاملاً این توانایی را دارد که برخی از انتخاب‌ها را در رویارویی‌ها ترکیب کند. اما متأسفانه این فقط یکی از تعدادی مکانیک است که احساس می‌شود به‌جای اینکه اساس چیزی غنی‌تر باشد. یک تازگی لحظه‌ای است. یک سیستم صفحه زرهی به آن ملحق شده است که برای یک مأموریت استفاده می شود. ظاهراً به عنوان اشاره ای به Warzone به جای هر گونه منفعت تاکتیکی. اگر هر دو مکانیک در تار و پود کمپین به‌عنوان یک کل بافته می‌شد. لحظه به لحظه می‌توانست با لایه‌ای از تصمیمات خرد ارتقا یابد. شاید این امر مبارزه با آن دسته از اسفنج های گلوله را دلپذیرتر می کرد.

شلوغی بیش از حد

به عنوان نکته پایانی، کمپین Modern Warfare 2 نیز کمی شلوغ تر از آن چیزی است که من از یک Call of Duty انتظار دارم. عملکرد به طور مداوم نرم است، اما در حین بازی در پلی استیشن 5، من گاه به گاه در نقشه‌های بزرگ‌تر، بافت‌های پاپ‌این و بافت‌های زشت با وضوح پایین روی برخی عناصر مانند آب دیده‌ام. من همچنین در آخرین بازرسی آخرین ماموریت با یک باگ فساد ذخیره مواجه شدم که هر بار که بارگذاری می شد یک تصادف سخت ایجاد می کرد و بنابراین مجبور شدم از همان ابتدا ماموریت را دوباره پخش کنم. اینها به هیچ وجه شکستن بازی نیستند، اما در عین حال تحریک کننده جزئی هستند.

حرف اخر

تیراندازی Call of Duty بار دیگر در کلاس پرستیژ خود قرار دارد، به این معنی که کمپین Modern Warfare 2 همیشه موفق می‌شود بر روی یک نوار حداقل کیفیت کار کند که ضربه رضایت‌بخشی را ارائه می‌دهد. اما فراتر از هر نیروی رعد و برق ماشه، یک داستان بی‌نظیر و طراحی‌های سطحی وجود دارد که بیش از حد به تکرار موفقیت‌های کمپین‌های قبلی می‌پردازد تا ایده‌های خوب خود را برای بیش از یک مأموریت واحد. در زمینه‌هایی که نوآوری می‌کند، تقریباً همیشه دچار لغزش می‌شود، اگرچه هنوز لذتی در جرقه‌های لحظه‌ای الهام‌بخش آن وجود دارد. با این حال، به طور کلی، متأسفانه این یک دنباله بی‌درخشنده برای برداشت اصلاح‌شده Modern Warfare 2019 در کمپین Call of Duty است، و تجربه‌ای است که در حافظه من محو شده است.برای دریافت اخبار های بازی های دیگر با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *