BandaiNamco
BandaiNamco

استودیو بندای نامکو هک شدن را قبول کرد

بندای نامکو – Bandai Namco، ناشر بازی هایی مانند Pac-Man، Tales of series و Elden Ring تایید کرده است که توسط یک گروه باج افزار به نام ALPHV هک شده است. این تایید پس از گزارشی در اوایل این هفته از VCG مبنی بر اینکه یک گروه با موفقیت بر اساس پستی از vx-underground به Bandai Namco نفوذ کرده است.برای دریافت ادامه اخبار با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

بیانیه بندای نامکو :

Bandai Namco امروز در بیانیه‌ای به VCG گفت: «در 3 ژوئیه 2022، Bandai Namco Holdings Inc. تأیید کرد که با دسترسی غیرمجاز توسط شخص ثالث به سیستم‌های داخلی چندین شرکت گروه در مناطق آسیایی (به استثنای ژاپن) مواجه شده است. پس از تایید دسترسی غیرمجاز، اقداماتی مانند مسدود کردن دسترسی به سرورها برای جلوگیری از گسترش آسیب انجام دادیم.

Bandai Namco گفت همچنین این احتمال وجود دارد که اطلاعات مشتری مربوط به تجارت اسباب‌بازی و سرگرمی در مناطق آسیایی (به استثنای ژاپن) در سرورها و رایانه‌های شخصی گنجانده شود و ما در حال حاضر در حال شناسایی وضعیت وجود نشت، دامنه آسیب، هستیم. و بررسی علت.»

آنها همچنین صمیمانه ترین عذرخواهی خود را اعلام کردند. این شرکت گفت که آنها همچنین به دنبال تقویت امنیت آن و اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار آن در آینده هستند.

باج افزار یا همان Ransomware:

باج‌افزار یا Ransomware نوعی بدافزار است که به منظور رمزگذاری فایل‌ها بر روی یک دستگاه، غیرقابل استفاده کردن فایل‌ها و سیستم‌های متکی به آن‌ها است. سپس هکرها در ازای فایل های خود پول می خواهند. این اولین بار نیست که یک ناشر بزرگ قربانی یک حمله سایبری می شود. در اواخر سال 2020، Capcom مورد حمله سایبری قرار گرفت. در نهایت، خالق سری Resident Evil حتی نمودار دقیقی از نحوه انجام حمله هکرها ارائه کرد.

بندای نامکو – سپس، در سال 2021، CD Projekt Red مورد حمله سایبری خود قرار گرفت. این حمله شاهد لو رفتن کد منبع Cyberpunk 2077 و Witcher 3 بود. این حملات منعکس کننده ماهیت بالای شرکت های بازی است که آنها را به آهنربایی برای هکرها تبدیل کرده است. Bandai Namco اولین ناشری نیست که قربانی چنین حمله ای می شود و با آخرین ناشری فاصله زیادی خواهد داشت.

برای دریافت اخبار های بیشتر با سایت دراگون موبایل همراه باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *