خودرو خودران اپل
خودرو خودران اپل

رویای خودرو اپل، آیا به آن میرسیم؟

تلاش اپل برای تولید یک خودروی خودران بادوام علیرغم سالها کار متوقف شده. سر و صدا در مورد ساخت خودرو توسط اپل حدود هشت سال پیش آغاز شد. از این خودرو احتمالی به عنوان اولین “محصول در ابعاد بزرگ” این شرکت از زمان مرگ استیو جابز یاد میشه.

اطلاعات به دست اومده مطرح کرده که خودروهای خودران اپل در خیابان‌های نزدیک مقر آن در سیلیکون‌ولی با مشکلاتی مواجه شده‌اند. خودرو های اپل با موانع برخورد کرده‌اند، از خطوط خارج شده‌اند و تقریباً هیچ یک از قوانین و عرف رانندگی در ایلات متحده را رعایت نکرده اند.

علتش چیه؟

احتمالاً مشکلات تیم ناشی از تغییر دائمی اهداف و رهبری، جابجایی کارکنان و عدم ایمان به پروژه توسط مدیران عالی رتبه اپل است.تیم کوک، رئیس اپل در اوایل سال گذشته، طی مصاحبه ای که توسط نیویورک تایمز منتشر شد، اتومبیل های خودران را به عنوان یک مسابقه ایده آل برای این غول فناوری به تصویر کشید.کوک به پادکست «Sway» روزنامه‌نگار کارا سویشر گفت: «یک ماشین خودران یک ربات است و بنابراین کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید با خودمختاری انجام دهید؛ ما خواهیم دید که اپل چه می‌کند».

خودرو خودران اپل
خودرو خودران اپل

کوک اشاره کرد که یکی از گزینه‌ها می‌تواند برای اپل ایجاد یک پلتفرم فناوری رانندگی خودکار مورد استفاده خودروسازان باشد. او از خودروساز برقی تسلا که قابلیت‌های رانندگی خودران را توسعه می‌دهد، تحسین کرد. اپل برای اولین بار در سال 2016 آرزوهای خود را در زمینه فناوری خودران منتشر نمود. کوک از آن زمان گفته که سیستم های رانندگی خودران را به عنوان یک “فناوری اصلی” برای آینده می داند.

همچنین مطالعه کنید : آیفون ۱۴؛ رکوردار قیمت در تمام دوران!

اکثر خودروسازان بزرگ و بسیاری از گروه های فناوری در حال حاضر در حال توسعه وسایل نقلیه خودران هستند.

کمتر از یک سال پیش، Waymo، واحد خودران شرکت مادر گوگل، آلفابت، خدمات روباتاکسی خود را برای سواران در سانفرانسیسکو در گامی دیگر به سوی سواری کاملاً خودمختار گسترش داد.این حرکت برنامه سواری Waymo را که از سال 2017 در فینیکس، آریزونا فعالیت می‌کند، گسترش داد، زیرا رقبا برای راه‌اندازی عملیات مشابه تلاش می‌کنند. Waymo جلوتر از اکثر رقبا حرکت کرده است و میلیاردها دلار در انتظار راه اندازی گسترده تر جمع آوری کرده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *