طرح احتمالی هدست واقعیت ترکیبی اپل
طرح احتمالی هدست واقعیت ترکیبی اپل

هدست واقعیت مجازی اپل در محفل خصوصی مدیران رونمایی شد!

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از دیجیتال ترندز که اولین قدم اپل در زمینه عرضه هدست واقعیت ترکیبی در سکوت خبری اتفاق افتاده است. گزارش جدید نشان می دهد که رونمایی از این هدست واقعیت ترکیبی خیلی هم دور نیست.

هیئت مدیره اپل در یک جلسه نگاهی پنهانی به هدست واقعیت ترکیبی آینده این شرکت داشته است. در این جلسه “هشت مدیر مستقل” و مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک، حضور داشتند.

طرح احتمالی هدست واقعیت ترکیبی اپل
طرح احتمالی هدست واقعیت ترکیبی اپل

تاریخ عرضه؟ سیستم عامل؟ ویزگی های احتمالی؟

اپل همچنین در حال توسعه سیستم عامل این هدست است که “realityOS” یا به اختصار فقط rOS نام دارد. این طرح نامگذاری سیستم عامل را که اپل برای سایر محصولات خود استفاده می کند ادامه می دهد.

این گزارش همچنین می‌گوید که اپل در ابتدا می‌خواست این هدست را در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان خود در سال جاری معرفی کند، اما به دلیل مشکلات ناشی از گرمای بیش از حد در این گجت، آن را به تاخیر انداخت. علاوه بر این، مسائل زنجیره تامین و تورم مداوم، کار را برای صنعت فناوری به طور کلی دشوار کرده است.

برخی شایعات متناقض در مورد اینکه هدست واقعیت ترکیبی اپل واقعاً چه شکلی خواهد بود و چه عملکردی دارد، وجود دارد. با این حال، اکثر شایعات بیان میکنند که تعدادی دوربین و سنسور وجود خواهد داشت که به شما امکان دیدن دنیای بیرون را می دهد.

همچنین احتمالاً این گجت دارای نمایشگرهای میکرو LED با وضوح شگفت انگیز 8K برای هر دو چشم خواهد بود. حتی ممکن است نمایشگر سومی برای دید محیطی وجود داشته باشد. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، ادعا می کند که این لنزها ممکن است دارای تشخیص عنبیه برای احراز هویت باشند.

این هدست مطمئناً از پردازشگر سیلیکون اپل استفاده خواهد کرد، هدستی که حتی ممکن است از M1 فعلی قدرتمندتر باشد. البته، داشتن یک تراشه قدرتمند که بسیار کارآمد در مصرف انرژی باشد برای یک گجت پوشیدنی عالی است. امیدواریم اپل بتواند مشکلات احتمالی گرمای بیش از حد این گجت را حل کند.

سیستم عامل این هدست ، realityOS، چندین بار در کد اپل دیده شده است. توسعه دهنده متیو دیویس ظاهراً ارجاعاتی به “realityOS” را در صفحه GitHub اپل پیدا کرده است.

در حالی که این اولین ورود اپل به واقعیت مجازی و افزوده خواهد بود، شرکت های دیگری مانند متا تجربه زیادی دارند. پروژه کامبریا متا قصد دارد در نهایت یک لپ‌تاپ و تنظیمات کار را جایگزین کند.

با این حال، با وجود تسلط کامل Meta Quest 2، اپل ممکن است یکی از معدود شرکت هایی باشد که واقعاً می تواند متا را به چالش بکشد و از آن پیشی بگیرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *