nolan کریستوفر نولان
nolan کریستوفر نولان

کریستوفر نولان می گوید دیگر فیلم های ابرقهرمانی وجود ندارد، اما احتمالات جنگ ستارگان را باز می گذارد !

کریستوفر نولان با سه گانه شوالیه تاریکی خود در اوایل قرن بیست و یکم موفقیت بزرگی به دست آورد. اما به نظر می رسد که او تمایلی به دیدن ابرقهرمانان پس از بتمن ندارد. نولان در صحبت با یوتیوبر HugoDécrypte برای تبلیغ اکران آتی اوپنهایمر، به یک سری سؤالات پاسخ داد. از جمله اینکه آیا تا 10 سال دیگر همچنان فیلم می‌سازد (“بله”) و آیا یک برنامه تلویزیونی خواهد ساخت (“نه”). کریستوفر نولان در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد بعد از بتمن فیلم ابرقهرمانی دیگری را کارگردانی کند یا خیر. پاسخ سریع و کوتاهی داد: نه. برای دریافت ادامه اخبار این فیلم با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

نگاه دیگری نسبت به جواب کریستوفر نولان :

اما این بدان معنا نیست که نولان لزوماً با فرنچایزهای بزرگ تمام شده است. وقتی از نولان پرسیده شد که آیا دوست دارد فیلمی از جنگ ستارگان بسازد یا خیر، نولان برای لحظه ای طولانی مکث کرد و به وضوح در فکر بود. در نهایت او با یک جمله کوتاه پاسخ داد: «گذر».

nolan کریستوفر نولان
nolan کریستوفر نولان

نولان البته تجربه زیادی در زمینه علمی تخیلی دارد. از جمله معروف‌ترین فیلم‌های او می‌توان به Inception و Interstellar اشاره کرد که هر دو با مفاهیم نسبتاً پایه‌ای شروع می‌شوند که به سرعت به سمت خارق‌العاده پیشرفت می‌کنند. همچنین شایان ذکر است که او یکی از طرفداران جنگ ستارگان است و گفتگوهای بسیار جالبی با جورج لوکاس درباره این سریال داشته است.

در مصاحبه ای در سال 2014، نولان اعتراف کرد که چشم انداز کارگردانی یک فیلم جنگ ستارگان او را عصبی می کند.

نولان پیش از شروع گفت: “تا آنجایی که آیا هرگز این کار را انجام می دادم یا نه، حقیقت این است که فکر می کنم از لمس آن می ترسم! او شجاعانه به جایی می رود که قبلاً در پیشتازان فضا رفته بود و توپ های عظیمی می طلبد.” انتشار The Force Awakens من خیلی راحت‌تر از تحمل وزن و توقعات کل دنیا برای انجام کارهای خودم راحت‌تر هستم – به‌خصوص 40 نفری مثل من که با هر ذره اطلاعات جدید درباره جنگ ستارگان زندگی می‌کنند و می‌میرند.»

در حال حاضر، نولان با دو فیلم اخیرش از جمله اوپنهایمر و دانکرک، تمرکز خود را روی فیلم‌های تاریخی حول محور جنگ جهانی دوم قرار داد. کریستین بیل گفت که به بتمن بازخواهد گشت. اما به شرطی که نولان نقش داشته باشد. اینکه آیا نولان هرگز فیلم دیگری از بتمن خواهد ساخت یا خیر، یک سوال باز است، اما به نظر می رسد که او هرگز قصد ندارد فراتر از شوالیه تاریکی گسترش یابد.

در این بین، فیلم بعدی بتمن شجاع و جسور است که گمانه زنی می شود در سال 2025 اکران شود. در مورد اوپنهایمر، 21 جولای اکران می شود.  برای دریافت ادامه اخبار از فیلم های مختلف با سایت دراگون موبایل همراه باشید!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *