متا
متا

شرکت متا به شاکیان خود غرامت میدهد

به گزارش دراگون موبایل و به نقل از idropnews متا که قبلاً با نام فیس بوک شناخته می شد، پس از حل و فصل شکایتی که شرکت در سال گذشته با پرداخت آن موافقت کرد، شروع به ارسال چک های 397 دلاری برای مردم ایلینویز کرده است.

در مجموع، متا باید 650 میلیون دلار به افرادی که در ایلینوی زندگی می کنند بپردازد.بسیاری از ساکنان گفته‌اند که قبلاً چک را دریافت کرده‌اند.

قضیه چیه؟

متا
متا

شکایت در سال 2015 شروع شد. ایالت ایلینوی به دلیل ویژگی تشخیص چهره که شبکه رسانه های اجتماعی از آن استفاده می کرد، علیه فیس بوک شکایت کرد. این ویژگی چهره شما را تشخیص می‌دهد و می‌تواند به‌طور خودکار شما را در عکس‌های خودتان برچسب‌گذاری کند.

متأسفانه برای فیس بوک، به غیر از اینکه یک ویژگی تا حدی وحشتناک است، قانون حریم خصوصی ایالت ایلینوی را نیز زیر پا گذاشت. این قانون هر شرکتی را از جمع آوری داده های بیومتریک از کاربران خود بدون رضایت کاربران منع می کند.

فیس بوک، که اکنون متا نام دارد، سال ها در حال مبارزه و متوقف کردن پرونده بود تا اینکه تصمیم گرفت به توافق برسد. این شرکت ابتدا پیشنهاد داد 550 میلیون دلار به مردم ایلینویز بدهد، اما قاضی جیمز دوناتو از کالیفرنیا تصمیم گرفت که پول کافی نیست.

سال گذشته بود که متا با مبلغ جدید 650 میلیون دلاری موافقت کرد.

به سرعت به ماه مه 2022 می رسیم، و بسیاری از مردم ایلینوی قبلاً چک های خود را دریافت کرده اند و درآمدهای بادآورده اندک خود را در سایت های رسانه های اجتماعی مانند Reddit به اشتراک میگذارند.

مطمئناً 397 دلار زیاد نیست، اما موضوع بیشتر مربوط به ارسال پیامی به فیس بوک و سایر شرکت های فناوری است که قوانین حفظ حریم خصوصی مهم هستند.

همچنین مطالعه کنید:

واردات آیفون محدود شده است نه ممنوع!

مبارزه با زباله های الکترونیکی

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *